i5 4440 ve GTX 1080, 1070 Darboğaz

VR teknolojisinde TitanX'in 2 katı olacağı söylendi. Burada bir kelime oyunu var dikkat etmek lazım. Asıl oyun içi performanslarını görmeden konuşmak için erken.
Ben GTX 1070 için GTX980Ti'den biraz daha fazla performans vermesini bekliyorum. TitanX ile işlem güçlerini kıyasladığımızda TitanX daha yüksek görünüyor GTX 1070'den.
Umarım dediğiniz gibi olur Gtx980ti fiyatı çok uçuk geliyor bana.

Sistemi toplayıp benim gibi ekran kartı bekleyenler veya yeni sistem toplayacaklar için çok sıkıcı bir ay var önümüzde.
Yalnız bu arada yeni kartlar gelirken elinde GTX 970 ve üzeri kart bulunanlar acele ile ellerinden bu kartları çıkartmaya başladılar. Bunu fırsata çevirip GTX 970'i 900TL gibi veya 980'i 1300TL gibi uygun fiyata alabilirsiniz. Tabi bu fiyatlar bile yeni kartlar geldiğine aldığınıza pişman edebilir :)

TİTAN X'den daha mı iyi performans verecekmiş? Daha başka ne gelişmeler varmış anlat dinleyelim :ROFL::D
Onu NVDİA orda senin dediğin gibi salt FPS bazında söylemedi. Öyle bir şey bence şimdilik mümkün değil.
İ5'e gelirsek, Bence ciddi bir sorun olmayacaktır. 1000 serilerine bu kadar mucizeli ümit beslmeyin yani İ7'si olmayan, 2.000 kağıdı olmayan tutup bir 1070 kullanamayacaksa NVDİA biter usta. Yok böyle dünya.
Elbette güzel gelişmeler olacak. Firmaların klasik muhabbeti. Ancak bu sefer cidden NVDİA'da harika bir ivme var. Görünen köy kılavuz istemez.

TİTAN X'den daha mı iyi performans verecekmiş? Daha başka ne gelişmeler varmış anlat dinleyelim :ROFL::D
Onu NVDİA orda senin dediğin gibi salt FPS bazında söylemedi. Öyle bir şey bence şimdilik mümkün değil.
İ5'e gelirsek, Bence ciddi bir sorun olmayacaktır. 1000 serilerine bu kadar mucizeli ümit beslmeyin yani İ7'si olmayan, 2.000 kağıdı olmayan tutup bir 1070 kullanamayacaksa NVDİA biter usta. Yok böyle dünya.
Elbette güzel gelişmeler olacak. Firmaların klasik muhabbeti. Ancak bu sefer cidden NVDİA'da harika bir ivme var. Görünen köy kılavuz istemez.
Polarisi bekle sen

@WiDuhra Üslubun bilgi noksanlığını ortaya çıkardı bile. Burda konu AMD değil, NVDİA. Ve ben negatif yönde eleştiren tek bir laf bile etmedim. Hayal dünyasında yaşamayın.

Şimdi beyler ben tam anlayamadım. Ben şimdi Gtx 1070 mi yoksa 970 mi almalıyım bu darboğaz olayının olmaması için. İşlemciyide değiştiremem. 2 yıl önce hatrı sayılır bir fiyatı vardı.

Darboğaz olması kaçınılamaz. 1080 veya 1070 gerçekten güçlü kartlar. 1080`de İ5 6600`ün bile ara sıra darboğaz yaptığını düşünürsek, yerine göre darboğaz olacaktır.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı