i5 4440 ve R9 270X Sistem İyi midir?

• Konuyu başlatan Musab Karagülle
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 88
  • Görüntüleme 7B
M

Musab Karagülle

Ziyaretçi
Arkadaşlar herkese merhaba.

Yeni bir PC alacağım, oyun oynamak için kullanacağım. Size aklımdaki sistemi söyleyeyim;

xY038D.png

wzXQLB.png

Arkadaşlar kasadaki PSU'yu kullanmayacağım. Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, 256GB SSD'yi çıkartıp 128GB'ye indirin. Onun yerine ekran kartına yüklenin. Ayrıca fanları çıkartıp işlemciye stok fanı takmak yerine güzel bir soğutma alabilirsiniz.

Merhaba, 256GB SSD'yi çıkartıp 128GB'ye indirin. Onun yerine ekran kartına yüklenin. Ayrıca fanları çıkartıp işlemciye stok fanı takmak yerine güzel bir soğutma alabilirsiniz.
Çok sağolun ama bana 256 gb lazım o yüzden fanları çıkartın kısmını pek anlayamadım siz hangi parçayı almamı önerirsiniz

Bu arada pardon aldığınız işlemci soğutucuyu görmemişim :) Diğer fanları çıkartıp daha iyisini alın derim. Diğer fanları çıkartın derken orada iki tane mavi ve kırmızı fanlar var. Onlar gereksiz bence. Hyper EVO 212 vardı benim sevdiğim.

Sistemde çok gereksiz şey var. İşlemci soğutucuyu ve termal macunu çıkar. SSD yerine sabit disk alırsan 400 TL kar edeceksin. Fanları da çıkar, sistemdeki PSU'yu neden kullanmıyorsun ki ? Yetmez diye düşünüyorsan veya kalitesiz olduğunu düşünüyorsan kesinlikle öyle değil. Eğer amacın oyun oynamaksa bunları yap artan parayı ekran kartına yatır.

Bu arada pardon aldığınız işlemci soğutucuyu görmemişim :) Diğer fanları çıkartıp daha iyisini alın derim. Diğer fanları çıkartın derken orada iki tane mavi ve kırmızı fanlar var. Onlar gereksiz bence. Hyper EVO 212 vardı benim sevdiğim.
Peki dediğinizi yapıyorum hemen 
Siz nasıl düşünüyorsunuz? 
Sistemde çok gereksiz şey var. İşlemci soğutucuyu ve termal macunu çıkar. SSD yerine sabit disk alırsan 400 TL kar edeceksin. Fanları da çıkar, sistemdeki PSU'yu neden kullanmıyorsun ki ? Yetmez diye düşünüyorsan veya kalitesiz olduğunu düşünüyorsan kesinlikle öyle değil. Eğer amacın oyun oynamaksa bunları yap artan parayı ekran kartına yatır.
SSD'i kesinlikle alacağım, ledli fanları çıkartıp daha iyi bir fan alacağım. 
Bu:TURBINE MASTER MACH0.8 120MM FAN - Fanlar - Soğutma Sistemleri - Vatan Bilgisayar nasıl?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı