i5-4460 Anlık Olarak %100 Kullanıma Ulaşıyor

Temha

Kilopat
Daha fazla  
i5-4460 kullanıyorum ve son birkaç aydır işlemcim 1 saniyeliğine %100 olup düşüyor bu yüzden frekansını sabitledim ama düşmeye devam ediyor. Sebebi ne olabilir?

Görev Yöneticisi Değerleri.PNG
Görev Yöneticisi Değerleri 2 .PNG
Core Temp.PNG

Macun yeni değişti sayılır. Oyun oynarken %100 de çalıştığında bile sıcaklık 60-70 civarında geziyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
i5-4460 kullanıyorum ve son birkaç aydır işlemcim 1 saniyeliğine %100 olup düşüyor bu yüzden frekansını sabitledim ama düşmeye devam ediyor. Sebebi ne olabilir?

Eki Görüntüle 421750Eki Görüntüle 421753Eki Görüntüle 421754

Macun yeni değişti sayılır. Oyun oynarken %100 de çalıştığında bile sıcaklık 60-70 civarında geziyor.
Sorunuzla alakasız ama hızı nasıl sabitlediniz. Bende işlemcim ısınınca turbolamıyor ve performans kaybı yaşıyorum

Işlemciyi hangi program meşgul ediyor? Eğer System dosyası ise, işlemci kullanımı arasıra Peek yapabilir.

Windows Gezgini.

Sorunuzla alakasız ama hızı nasıl sabitlediniz. Bende işlemcim ısınınca turbolamıyor ve performans kaybı yaşıyorum

Denetim Masası>Sistem Güvenlik>Güç Seçenekleri>Plan Ayarlarını Değiştir>Gelişmiş Güç ayarlarını Değiştir>İşlemci Güç Yönetimi>En Düşük İşlemci Durumu %100 Yapın

Bilgisayarınıza virüs taraması yapmanızı öneririm.

Herhangi bir virus bulamadı.
Güncel.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı