RX570 %100 kullanıma ulaşmıyor

BalikŞuşişi

Kilopat
Makaleler
1
Ne zaman CS:GO oynasam kartım hiçbir zaman %100 kullanıma ulaşmıyor. En fazla %60 görüyorum o da anlık. Tekrar %0'a düşüyor bir süre sonra. Afterburner'da bir problem olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
%100 kullanım darboğazdır zaten sistem özelliklerini atarsan yardımcı oluruz.
Darboğaz değildir ekran kartları için olması gereken bir şeydir.
Ne zaman CS:GO oynasam kartım hiçbir zaman %100 kullanıma ulaşmıyor. En fazla %60 görüyorum o da anlık. Tekrar %0'a düşüyor bir süre sonra. Afterburner'da bir problem olabilir mi?
CS:GO daha çok işlemci odaklı bir oyun olduğundan ekran kartını daha fazla kullanmaya gerek kalmıyor olabilir. FPS değerinde bir sorun yoksa CS:GO için RX 570 kartın tam kullanılmasına gerek yok.

Aldığınız FPS, işlemci modeli ve işlemci kullanımını da belirtirseniz daha iyi olur.

CS:GO oynamak için GT 1030 bile taksan düşük kullanım olacaktır. Çünkü işlemci gücüi isteyen bir oyun. CoD veya BF oyunlarını oynayınca %100 olur kullanım.

CS:GO, LoL gibi oyunlarda zaten %100 kullanıyorsa bir sıkıntı var. Bu oyunlar o kadar hafif ki ekran kartını hiç yormuyorlar. Bende RX590 varken belki %40 felandı ekran kartı kullanımı ve FPS bayağı bir yüksekti.

Oyun ağır değilse ekran kartıda kendini boş yere yormuyor. Yani 5 KG'lık bir koli taşıyorsun diyelim, senin taşıdığın yük 5KG olduğu halde sen sanki 25 KG kaldırıyormuşsun gibi yükleniyormusun koliye? Tabii ki hayır. Kendini gereksiz yere yormanın ne mantığı var?

Yanlış Bilgilendirme
Hayır ekran kartının %100 kullanılması darboğaz olmadığını gösterir. Ayrıca CS:GO işlemci odaklı bir oyun.
Darboğaz değildir ekran kartları için olması gereken bir şeydir.

CS:GO daha çok işlemci odaklı bir oyun olduğundan ekran kartını daha fazla kullanmaya gerek kalmıyor olabilir. FPS değerinde bir sorun yoksa CS:GO için RX 570 kartın tam kullanılmasına gerek yok.

Aldığınız FPS, işlemci modeli ve işlemci kullanımını da belirtirseniz daha iyi olur.

Bir parçanın %100 kullanıma ulaşması darboğazdır. Ekran kartı olması bu teknik tanımı değiştirmez.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı