i5 4460 için ekran kartı önerisi

Damon Salvatore

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte A520 M-H anakart
Ryzen 5 5600g işlemci
Vega 7 GPU
WD GREEN 480GB M2 SSD
2x8GB 3200 MHz ram
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar kuzenim eski bilgisayarını bana veriyor özellikleri:
i5 4460 işlemci.
GT 730 2 GB ekran kartı
8 GB DDR3 RAM.
Maalesef anakartı bilmiyorum ama DDR3 çift RAM slotlu teki boşta olan bir anakart.

Konuya gelirsek ekran kartı günümüz için çok düşük ve ben de sizden bu PC için yükseltme önerisi isteyeceğim 750 TL bütçem var.

Benim düşüncem şu:
GT730U 300 TL gibi bir meblağ karşılığı satabilirim ve onun yerine RX 470 ya da 1050 Ti alabilirim. Bu kartların ikinci elde 600-800 arası olduğunu düşünerek 700 TL'de bu kartlara versem 350 TL bütçem kalıyor. Bu bütçe ile 240 GB SSD akşam geriye 70 TL kalıyor. Klavyem yok o paraya da klavye alırım.

Not:
Depolama: 500GB HDD.
PSU 350W.

Ben böyle düşündüm fikrinizi belirtmenizi rica ediyorum yanlış mı yapıyorum iyi mi emin değilim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar kuzenim eski bilgisayarını bana veriyor özellikleri:
i5 4460 işlemci.
GT 730 2 GB ekran kartı.
8 GB DDR3 RAM.
Maalesef anakartı bilmiyorum ama DDR3 çift RAM slotlu teki boşta olan bir anakart.

Konuya gelirsek ekran kartı günümüz için çok düşük ve ben de sizden bu PC için yükseltme önerisi isteyeceğim 750 TL bütçem var.

Benim düşüncem şu:
GT730U 300 TL gibi bir meblağ karşılığı satabilirim ve onun yerine RX 470 ya da 1050 Ti alabilirim. Bu kartların ikinci elde 600-800 arası olduğunu düşünerek 700 TL'de bu kartlara versem 350 TL bütçem kalıyor. Bu bütçe ile 240 GB SSD akşam geriye 70 TL kalıyor. Klavyem yok o paraya da klavye alırım.

Not:
Depolama: 500GB HDD.
PSU 350W.

Ben böyle düşündüm fikrinizi belirtmenizi rica ediyorum yanlış mı yapıyorum iyi mi emin değilim.

İkinci el 400W güç kaynağı ve GTX 1050 Ti al.
O güç kaynağı iki kart içinde yetersiz.

İkinci el 400W güç kaynağı ve GTX 1050 Ti al.
O güç kaynağı iki kart içinde yetersiz.
Güç kaynağı olarak bunu düşünüyorum:

Ayrıca neden 1050 Tİ dediniz rx470 o karttan daha iyi değil mi

Güç kaynağı olarak bunu düşünüyorum:

Ayrıca neden 1050 Ti dediniz RX470 O karttan daha iyi değil mi?

O güç kaynağına berbat bile diyemiyorum.
RX470, daha güçlü lakin ıslemciniz yeterli değil.
Güç kaynağı için bütçeniz maksimum ne kadar?

Hocam o güç kaynağını sakın almayın, tüm sistemi havaya uçurabilir.

Hocam içindeki güç kaynağı daha da dandik ama sanırım haklısınız en azından 80+ olan modellere bakayım olmazsa SSD'yi 240 değil de 120 GB yaparım.

Hocam bütçemi yukarıda belirttim
YouTube'da iki ayrı videoda da 4460 RX 470 ile gözle görülen bir darboğaz yapmıyordu sadece BF1 gibi işlemciyi aşırı zorlayan oyunlarda hissediliyor fiyatları aynı olduğu için 470 daha mantıklı olmaz mı?

Hocam bütçemi yukarıda belirttim
YouTube'da iki ayrı videoda da 4460 RX 470 ile gözle görülen bir darboğaz yapmıyordu sadece BF1 gibi işlemciyi aşırı zorlayan oyunlarda hissediliyor fiyatları aynı olduğu için 470 daha mantıklı olmaz mı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı