i5 4460 - RX 580 sistem R6'de 30 FPS'i geçmiyor

İşletim sistemi
Windows 10
RAM
16GB DDR3
SSD veya HDD modeli
SSD:Kingston HDD:Toshiba
Ekran kartı
Rx 580 4gb
Anakart
H81m-K
İşlemci
i5-4460
Arkadaşlar sistem düşük sistem gerektiren oyunlarda sorunsuz çalışırken Rainbow 6. Witcher 3 gibi oyunlara gelince 20 FPS'lerde kalıyor. Ekran kartının driverlarını güncellediğimde ya da DDU ile silip tekrar yüklediğimde sorun düzeliyor fakat sonradan bu sorun tekrar yaşanıyor. Sorun öncesinde Rainbow 6 de 100 FPS alabilirken şu an 30 FPS'i geçemiyor.

Sitemim.
RX 580 4 GB (driver versiyonu 22.5.1)
Intel Core i5-4460
16 GB DDR3 RAM.
1TB HDD+240GB SSD.

Çok darboğaz var 8x2 olsa RAM'ler daha iyi işlemci Update edebilirsin.

Çok darboğaz var 8x2 olsa RAM'ler daha iyi işlemci Update edebilirsin.
Intel Core i5-4460, Genel Görevler için 1920 × 1080 piksel ekran çözünürlüğünde AMD Radeon RX 580 için çok zayıf.

Bu yapılandırmada %31.9 işlemci darboğazı var.

Darboğaz yaşandığını biliyorum fakat bu dediğim problem öncesi hiçbir şekilde sorun yaşamıyordum. Fakat bu sorun yaşandığında dediğim gibi ekran kartımın driverını güncelledikten sonra, downgrade yaptıktan sonra ve DDU ile temiz yükleme yaptıktan sonra geçiçi olarak(1 günlüğüne) bu sorun düzeliyor ve eski haline dönüyordu. Sonrası tekrar 25 FPS'ye düşüyordu.

Sorunu biraz daha araştırıp çözdüm sanırım. Bu sorunlar başlamadan önce ekran kartımın firmasının uygulamasını indirmiştim(o uygulama üzerinden de ekran kartı değerleri değiştirilebiliyordu) sanırım o uygulama ekran kartımın MHz değerini 300e sabitlemiş yanlışlıkla. Radeon settingsden baktığımda oyun içi 300MHz'den yukarı çıkmıyordu Radeon ayarlarından hiçbir parametreyi değiştirmeden kaydettim tekrar ve sorun çözüldü.

Darboğaz yaşandığını biliyorum fakat bu dediğim problem öncesi hiçbir şekilde sorun yaşamıyordum. Fakat bu sorun yaşandığında dediğim gibi ekran kartımın driverını güncelledikten sonra, downgrade yaptıktan sonra ve DDU ile temiz yükleme yaptıktan sonra geçiçi olarak(1 günlüğüne) bu sorun düzeliyor ve eski haline dönüyordu. Sonrası tekrar 25 FPS'ye düşüyordu.

Sorunu biraz daha araştırıp çözdüm sanırım. Bu sorunlar başlamadan önce ekran kartımın firmasının uygulamasını indirmiştim(o uygulama üzerinden de ekran kartı değerleri değiştirilebiliyordu) sanırım o uygulama ekran kartımın MHz değerini 300e sabitlemiş yanlışlıkla. Radeon settingsden baktığımda oyun içi 300MHz'den yukarı çıkmıyordu Radeon ayarlarından hiçbir parametreyi değiştirmeden kaydettim tekrar ve sorun çözüldü.

Sorun çözülmüş ama bence upgrade et pcni.

Ama büyük masraf.

Geri
Yukarı