RX 6500XT sistem Cyberpunk'ta 30 FPS'i geçmiyor

İşletim sistemi
Windows 11
RAM
8x2 16 GB DDR4 3600 MHz
SSD veya HDD modeli
1TB M2 + 500 SSD
Ekran kartı
RX 6500XT 4GB
Anakart
Biostar Racing Z490GTA EVO
İşlemci
i3 10105F
Hayırlı geceler. Cyberpunk delisi biriyim. Darboğaz sorunu mu var bilmiyorum ama bir türlü akıcı bir şekilde oyun oynayamıyorum. FPS 30'u geçmiyor, oyun orijinal. Hatta grafikleri düşürünce bazen daha da kastığına denk geldim. CS:GO'da bazen drop sorunu, FPS sorunu yaşıyorum aynı şekilde bu Valorant için de geçerli. Ama benim için önemli olan Cyberpunk'ta kasmadan oyun oynayabilmek. Sizce yükseltmeye değer mi?

Hayırlı geceler. Cyberpunk delisi biriyim. Darboğaz sorunu mu var bilmiyorum ama bir türlü akıcı bir şekilde oyun oynayamıyorum. FPS 30'u geçmiyor, oyun orijinal. Hatta grafikleri düşürünce bazen daha da kastığına denk geldim. CS:GO'da bazen drop sorunu, FPS sorunu yaşıyorum aynı şekilde bu Valorant için de geçerli. Ama benim için önemli olan Cyberpunk'ta kasmadan oyun oynayabilmek. Sizce yükseltmeye değer mi?

Tek bildiğim benzer sisteme sahibiz ryzen 5 5600 um var rtx3060 12gb ekran kartım var temiz 65 70 alıyordum

6500XT güçsüz bir ekran kartı. Kullandığınız anakart PCI 3.0. GTX 1650 ile eş değer yani. Hangi ayarlarda oynuyorsunuz oyunu?

Tek bildiğim benzer sisteme sahibiz Ryzen 5 5600'um var RTX3060 12 GB ekran kartım var temiz 65 70 alıyordum.

İki sistemin birbirinden uzaktan yakından alakası yok.

Sizin bir dolu sorununuz var. Kartınız PCIe 4.0 bir sistem ile daha iyi oluyor ama daha iyi olsa bile değmez. Sistem bileşenleriniz PCIe 4.0 imkanını vermiyor ve ömrünü tamamlamış bir soket.

Bence sistemi satıp yeni bir hazır sisteme geçin. Mevcut sistem için hamle yapmak manasız olur.

6500XT güçsüz bir ekran kartı. Kullandığınız anakart PCI 3.0. GTX 1650 ile eş değer yani. Hangi ayarlarda oynuyorsunuz oyunu?

İki sistemin birbirinden uzaktan yakından alakası yok.
2K Görüntü kalitesinde oyunun hazır ayarlarıyla
1710547908977.png
1710547933049.png
1710547958745.png

Sizin bir dolu sorununuz var. Kartınız PCIe 4.0 bir sistem ile daha iyi oluyor ama daha iyi olsa bile değmez. Sistem bileşenleriniz PCIe 4.0 imkanını vermiyor ve ömrünü tamamlamış bir soket.

Bence sistemi satıp yeni bir hazır sisteme geçin. Mevcut sistem için hamle yapmak manasız olur.
PCI 3.0. GTX 1650 ile eş değer yani.
Hız aşırtma yapıyorum ekran kartına o şekilde giriyorum oyuna.

Koskocaman ultra yazıyor. Düşürmeyi hiç denemek aklınıza gelmedi mi?
A görmemişim çok pardon :D. Peki siz hiç yukarıda yazdığımı okumayı düşündünüz mü veya ayarları daha önce de düşürdüğümü ?

Ayarları ultra ayarlardan daha makul bir seviyeye getirin.
Hocam getiriyorum çözünürlülük bile düşürüyorum aman aman bi faydası yok geçmiyor 30'u hatta bazen daha çok kasıyor düşürdükçe.

Yeni konular

Geri
Yukarı