i5 4460 sistemde %100 kullanım

denizgumus1

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Amd Ryzen 7 3700x işlemci/EVGA GeForce GTX 970 XC3 HYBRID GAMING(EVGA GTX 970 FTW ACX 2.0/HYPER-XTeam T-Force Vulcan TUF Gaming Alliance 2x8 DDR4 3200 MHZ CL 16/ASUS PRİME B450M-K II/MLD M300 3300 mb/s okuma 3100 mb/s yazma SSD/Everest 750 watt 80+ BRONZE PSU
Meslek
Öğrenci
RAM
KİNGSTON HYPER-X FURY 1600 MHZ CL10 8x2 16 gb ram
Anakart
ASUS H97-PRO
Herkese merhaba, ve iyi sosyaller hemen anlatayım Fornite, Valorant ve PUBG gibi işlemci bazlı oyunlarda(ama en çok bu 3 oyunda) işlemci kullanımı hep %100 olurken ekran kartı kullanımı %30 ile %60 arası geziniyor ve FPS düşmesi yiyorum ayarları en yükseğe alınca bile durum değişmiyor. Bilgisayarımda virüs mü var ya da işlemci mi bozuk acaba?

GPU:MSI GTX 950 GAMİNG 2G OC 2GB

i5 3230M var bende bunlar 3. 4. nesil işlemciler eski işlemciler o yüzden yeni oyunlarda normal maalesef hocam :(

Ekran kartınız nedir hocam tam olarak?

Son düzenleme:
i5 3230M var bende bunlar 3. 4. nesil işlemciler eski işlemciler o yüzden yeni oyunlarda normal maalesef hocam :(

Ekran kartınız nedir hocam tam olarak?

Yazdım hocam alta.

KB. Görmemişim benim körlüğüm oyunlarda grafikleri artırarak işlemci kullanımı düşürebilirsiniz.

Hocam onu yazdım zaten ayarları en yükseğe alınca bile değişmiyor diye.

Hocam ekran kartı %30 %60'larda işlemci %100 'se çok fena darboğaz yiyorsunuz ayarlarınızı yükseltsenizde FPS'de kayıp olmaz çok fazla.

Hocam ekran kartı %30 %60'larda işlemci %100 'SE çok fena darboğaz yiyorsunuz ayarlarınızı yükseltsenizde FPS'de kayıp olmaz çok fazla.

Hocam şu an Apex oynuyorum ayarlar en yüksekte 100 FPS alıyorum GPU ve CPU kullanımı ikisi de %100

Dediğim gibi hocam grafikleri yükselterek şu anlık çözebilirsiniz veya bütçeniz varsa işlemcinizi 2. el i7 4.nesil vb. işinizi rahatlıkla görecektir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dediğim gibi hocam grafikleri yükselterek şu anlık çözebilirsiniz veya bütçeniz varsa işlemcinizi 2. el i7 4.nesil vb. işinizi rahatlıkla görecektir.

Şu an AliExpress'ten 2. el 4770k almayı düşünüyorum hocam OC de yapacağım MX4 termal macun le Snowman kule tipi fan var.

Yeni konular

Geri
Yukarı