i5 4460 Sisteme yükseltme tavsiyesi

Namelessone1905

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar sistem özelliklerim şu şekilde:

Core i5 4460 3.2 GHz.
Kingston 8 GB DDR3 1600 MHz RAM.
ASUS H81M-D r2.0 anakart.
Zotac GTX 1660 6 GB ekran kartı (yeni aldım)
FSP Hyper 700W güç kaynağı.

Sizce bu sistemi 3-4 sene daha rahat kullanmak için neleri yükseltmeliyim? Benim aklımdan geçen i7 4790 almak ve RAM'i 16 GB yapmak. Oyunlarda işlemciden kaynaklı darboğaz veya FPS düşüşü yaşamadım ama işlemci gücü gerektiren bazı programlar kullanıyorum. Onları daha rahat ve verimli kullanabilmek için işlemciyi yükseltmek var aklımda.

4790 termal performans olarak 4770 den daha iyi bir işlemci. Normalde yetmesi gerekir fakat bazen kasa içi havalandırma kötü olduğu zamanlarda uzun süre işlemciyi tam yükte kullanmak ısınmaya neden olabilir. Önce elinizdeki soğutucu ile deneyin, sıcaklıklardan memnun kalmaz iseniz o zaman soğutucu almayı düşünürsünüz.

4790 termal performans olarak 4770 den daha iyi bir işlemci. Normalde yetmesi gerekir fakat bazen kasa içi havalandırma kötü olduğu zamanlarda uzun süre işlemciyi tam yükte kullanmak ısınmaya neden olabilir. Önce elinizdeki soğutucu ile deneyin, sıcaklıklardan memnun kalmaz iseniz o zaman soğutucu almayı düşünürsünüz.
Kasa içi soğutmam iyi zaten sıcaklık değerleri de normal. Ekran kartı tam yükte 63 dereceyi geçmiyor, işlemci ise maksimum 66 oluyor. Kasanın bakımını düzenli olarak yapıyorum, kompresör ile hava basıyorum mesela tozlardan arındırmak için. Bir de 12 CM boyutunda kasa fanı var. Bu arada teşekkür ederim yardımınız için.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı