İ5 4460 vs FX8300

PcKologX

Kilopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhabalar, iyi forumlar.

Yeni sistem topluyorum ve Masaüstü Sistem Tavsiyeleri – Ekim 2015 - Technopat inceledim ve seçtim fakat 2 tane öneriniz olmuş benim için en uygun sistem donanım hangisidir ?

Daha çok oyun ve oyun videoları render atmak için kullanacağım oyun performansı yüksek olduğu kadar render da iyi olmalı.
2015 Ekim ayı masaüstü tavsiyelerinden "Orta Seviye Oyun – Fiyat/Performans" olanını seçtim.
Gelelim donanımlara öncelikle
Yeni Sistem.JPG

Donanımlar buradaki gibi seçeceğim fakat birkaç farklı donanım ekledim. Bende bulunan birkaç donanım var;
  1. Samsung Evo 850 250 GB
  2. 1 TB WD Harici HDD
Yani yeni aldığım sistemde hali hazırda SSD var. Sıkıntı şurada ben İntel & AMD olan sistem bileşenlerini mi seçmeliyim lakin AMD'li sistem daha pahalı bütçemi zorluyor ama almışken iyisi olsun İntel olan sistemden daha performans alırsınız derseniz gözüm kapalı alırım.
FX X8 8300'e sağlam bir soğutma ile OC yaptığımda hem oyun hem de render çalışmalarında "i5 4460"in geçebileceğini düşünüyorum.
Sizin fikirleriniz ve sistem öneriniz nedir ?
FX işlemciyi bilerek seçtim çünkü yanına COOLER MASTER HYPER 212EVO aldım rahatlıkla OC yapabilirim bu sayede 8350'ye kafa tutar.
Benim seçtiğim donanım bileşenler;
sipariş 1.JPG
sipariş 2.JPG

Ekran kartı olarak 2'si arasında kaldım hangisi ?
MSI GTX960 GAMING 4G GDDR5 4GB 128Bit Nvidia GeForce DX12 E.Kartı
Asus GTX960 ROG STRIX OC EDITION GDDR5 4GB 128Bit DX12 Nvidia Ekran Kartı
@Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
İ5 4460 güncel bir işlemci ve tek çekirdek hızı gayet iyi alabilirseniz 4460 alın, FX 8300'ün takoz çıkma ihtimalini atlamışsınız.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı