i5 4570 3.6 GHz RX570 darboğaz yapar mı?

alpertunca

Hectopat
Daha fazla  
i5 4570 3.2 Turbo ile 3.6 GHz işlemci aldım şu anda GTX 1050 2 GB ekran kartı ile kullanıyorum PUBG'de darboğaz yapmıyor ama %100 lerde çalışıyor. RX 570 4 GB veya 8 GB modelini alacağım en yakın zamanda sizce darboğazım çok fazla olur mu, orta ayarlarda veya yüksekte?

@varexta Zaten windowsu daha yeni kurdum sadece Pubg yükledim Ssd yok pc de ama bunun cpu kullanımıyla fazla alakası olamaz pubg de çok düşük ayarlarda oynadığım için büyük ihtimal işlemciye çok yük biniyor.
Ama şöyle birşey var ne kadar düşükse o kadar fazla fps veriyor o yüzden düşükte oynamalıyım düşükte oynayıncada darboğaz oluyor gerçekten sıkıldım para harcamaktan şu bilgisayara.

@varexta Zaten windowsu daha yeni kurdum sadece Pubg yükledim Ssd yok pc de ama bunun cpu kullanımıyla fazla alakası olamaz pubg de çok düşük ayarlarda oynadığım için büyük ihtimal işlemciye çok yük biniyor.
Ama şöyle birşey var ne kadar düşükse o kadar fazla fps veriyor o yüzden düşükte oynamalıyım düşükte oynayıncada darboğaz oluyor gerçekten sıkıldım para harcamaktan şu bilgisayara.
Aynen öyle grafik ayarlarını düşürdüğünüz zaman ekran kartı zorlanmamaya başladığı için tamamını kullanmıyor işlemciye yük biniyor. Dediğiniz gibi iki ucu *** değnek :)

Grafikler arttiginda islemciye de yuk biniyor. Pubg de gta V de battlefield 1 ve 5 de sorun yasayacaktir. Npc nin çok oldugu oyunlarda soeun yasayacaktir. Ama islemci cok da kotu degil. Sicaklik kontorlu yapilmali ve ram 16 olmali
Gta da ultraya çeksemde aynı fps,aynı işlemci kullanımı oluyor. En düşüğe çeksem de oluyor.

Uçakta aşırı darboğaz normal yürürkende cpu %100 gpu %70 80 lerde yürüyor imkanı yok şuanda gtx 1050 2gb var nasıl olabilir i5 4570 ile darboğaz

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    250,1 KB · Görüntüleme: 37
  • sss.png
    sss.png
    204,7 KB · Görüntüleme: 45
Ayrıca 74 Dereceye kadar çıkmış CPU sıcaklığı normal bir durum değil. Stress Test yaptığında bile o derecelere kolay kolay çıkmaması gerekiyor.
Termal Macun coolermaster ın en kaliteli macunu daha bugün sürdüm yeni
Ayrıca 74 Dereceye kadar çıkmış CPU sıcaklığı normal bir durum değil. Stress Test yaptığında bile o derecelere kolay kolay çıkmaması gerekiyor.
cpu aldım adamla konustum bu i5 4. nesillerin içine dandik sıvı macun sıkıyolarmış ondan ısınıyormuş çabuk diğer modellerinde yokmuş bu sıvı macun

Bütçesine göre hareket ederse gayette mantıklı bir adım.
Doğru soyluyorsunuz bütce icin uygun.
Gtx 1050 ile gayet mutluydum. Cs go Lol gibi oyunları üst kalitede açiyordum.
Ama istedigim oyunlari son ayarda açamiyordum (Everspace oyunu buna örnektir).
Her oyunu maks da oynamak icin AMD tarafında RX 580, RX 570 e gore daha iyi performans veriyor, en azindan 4GB lik versiyonuny alirsa daha mutlu olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı