i5 4570 3.6 GHz RX570 darboğaz yapar mı?

alpertunca

Hectopat
Daha fazla  
i5 4570 3.2 Turbo ile 3.6 GHz işlemci aldım şu anda GTX 1050 2 GB ekran kartı ile kullanıyorum PUBG'de darboğaz yapmıyor ama %100 lerde çalışıyor. RX 570 4 GB veya 8 GB modelini alacağım en yakın zamanda sizce darboğazım çok fazla olur mu, orta ayarlarda veya yüksekte?

i5 4570 3.2 Turbo ile 3.6 GHz işlemci aldım şu anda GTX 1050 2 GB ekran kartı ile kullanıyorum PUBG'de darboğaz yapmıyor ama %100 lerde çalışıyor. RX 570 4 GB veya 8 GB modelini alacağım en yakın zamanda sizce darboğazım çok fazla olur mu, orta ayarlarda veya yüksekte?
Ayrıca ekran kartının %100'de çalışması gayet de olması gereken bir durumdur sağlıklı çalıştığını gösterir. İşlemci kullanımı %100 olup GPU kullanımı %60-70 falan oluyorsa işte o zaman darboğaz var demektir.

İşlemcim %100 çalışıyor ve arada %70 60 a iniyor daha gtx 1050 2gb ile yapıyor bunu rx 570 taksam aynısını yapmazmı
O işlemcinin o kart ile %100 kullanıma ulaşması imkansız Stress Test yapılmadığı sürece. Tahiminimce yazılımsal bir sorun var. Bence temiz bir Windows kurulumu yapıp denemelisin. Aynı sorun benim de başıma gelmişti. Hatta masaüstünde bile CPU ve Disk kullanımım %50'nin üzerinde oluyordu. Temiz Windows ile sorunumu çözmüştüm. Tavsiyem temiz Windows 10 kurulumudur.

1050 den 570e gecmek mantiksiz 580 ve ya 590 a geçin
Battelfield gibi agir oyunlarda cpu darbogaz yapabilir ama digerlerinde sorun olmaz.
Bir de GTA V de maks ayarlarda cpu darbogaz yapar

Benim eski sistemimde i5 4460 ile gtx 1050 ti vardı ve işlemci bazlı oyunlarda çok kötü darboğaz oluyordu, drop yemekten oyunu oynayamıyordum.
Grafikler arttiginda islemciye de yuk biniyor. Pubg de gta V de battlefield 1 ve 5 de sorun yasayacaktir. Npc nin çok oldugu oyunlarda soeun yasayacaktir. Ama islemci cok da kotu degil. Sicaklik kontorlu yapilmali ve ram 16 olmali

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı