i5-4570, RX 5500 XT veya GTX 1650S ne kadar darboğaz yapar?

orkunyilmaz

Hectopat
Makaleler
2
Yer
rhodes / flat iron lake kenarında
Herkese merhaba, ekran kartımdan kurtulmak istiyorum ama şu anlık işlemciyi değiştirme gibi bir niyetim yok. RX 5500 XT veya GTX 1650S almayı düşünüyorum. İşlemcim ne kadar darboğaza girer? Sizden ricam tahminlerinizi değil, elinizdeki var olan bir sonucu belirtirseniz daha iyi olur. İyi Sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 1060 Gaming X 6 GB kullanıyorum şu anda I3-4170 ile. İşlemcin benimkinden daha iyi. Benim işlemci çoğu yerde darboğaz yapıyor. Senin işlemcin bir tık daha iyi olduğundan gene darboğaz yapacak ama o kadar da fazla yapmaz.

GTX 1060 Gaming X 6 GB kullanıyorum şu anda I3-4170 ile. İşlemcin benimkinden daha iyi. Benim işlemci çoğu yerde darboğaz yapıyor. Senin işlemcin bir tık daha iyi olduğundan gene darboğaz yapacak ama o kadar da fazla yapmaz.
Darboğaz yapacağını biliyorum ama bana ne kadar sıkıntı çıkartır onu merak ediyorum.

World War Z oyununun işlemciye yük bindirdiğini biliyorum o yüzden şu 5500 XT testini buldum. Mesela burada darboğaz yapıyor ama bu oyun uç örnek.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1650 Super ile olan başka oyunlarla testi de burada;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İkinci videodaki kişi kayıt yapmadığında oyunların gayet akıcı olduğundan bahsetmiş pek sorun yaşayacağını düşünmüyorum ayarları en yüksekte tuttuğun sürece.

5500XT'yi bilmem de 1650S'de darboğaz olacağını pek sanmıyorum 5500XT sonuçta GTX 1660-1660S ayarında bir kart. 1650S'de darboğaz olsa bile üzeceğini sanmıyorum. I5 4460 ile GTX 970 kullananlar vardı zamanında. Ki 4570 ondan daha güçlü. 970 ile de 1650S aşağı yukarı aynı gibiler.

Konuyu upladığım için özür dilerim. Aynı sorun benim için de var. Ben de i5 4570 işlemcime RX 5500XT 4 GB takmak istiyorum. Herhangi bir darboğaz söz konusu olur mu?
Etkilemeyecek kadar az olacağı söyleniyor ama emin değilim, YKS sonrası sistemi tekrar dizip sonuçlarıyla atacağım. Fiyatlar uygun şu an: Palit NVIDIA GeForce GTX 1650 GP OC 4 GB 128 Bit GDDR6 Ekran Kartı Fiyatları ve Özellikleri

4 GB alacaksınız GTX 1650 Super alın.

Geri
Yukarı