i5 4570K Intel Extreme Tuning Utility ile OC yapma

Ayyıldız6638

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni i5 4570K işlemci aldım. Intel Extreme Tuning Utility indirdim. Advanced tuning sekmesine girdim ve çekirdek turbo hızlarındaki kaydırma çubuklarının aktif olmadığını gördüm. Sebep nedir? 4690K'da bu durum yoktu. Araştırırken çarpan kilidi tabirine rastladım büyük ihtimal benim işlemcimde var. Bu kilit nasıl kırılır? Kırarsam sistem açılırken illa ki hata mı alırım ? Referanstan OC yaptım. Yani 100'den 107'ye yükselttim. 1 sayı daha yükseltince sistem açılmıyor, BIOS'tan düzeltip öyle açabiliyorum bilgisayarı.

Son düzenleme:
İntel Extreme Tuning Utility basit bir program olduğu gibi sağlıklı OC yapma potansiyeline de sahip değil. Silin gitsin.
CPU'ya en sağlıklı OC'i anakar (BIOS) üzerinden yapmalısınız.

İntel Extreme Tuning Utility basit bir program olduğu gibi sağlıklı OC yapma potansiyeline de sahip değil. Silin gitsin.
CPU'ya en sağlıklı OC'i anakar (BIOS) üzerinden yapmalısınız.
Tamam hocam konu çözüldü kapatabilirsiniz. 4460K GTX970 ile darboğaz yaparmı diye sormuşlar kimse yapar dememiş. Benim 4570K hiç yapmaz. Zaten MSI Afterburnerden baktım Sniper Ghost Warrior 3 oynarken de işlemciyi %60, %70 kullanmış.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı