i5 4590 + GTX 1050 sistem mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

TryLuck

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba ilk defa bir konu açıyorum hatam olursa mazur görün lütfen.
Sistem özelliklerim, i5 4590 GTX 1050 ve 8 GB RAM Z97 PC Mate anakart.
Birden fazla mavi ekran sıkıntısı alıyorum. Oyun oynarken, boşta oyun indirirken ve video izlerken aldım yani sadece oyundayken olmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Realtek sürücünüzü güncelleyin.

MSI yazılımlarını kaldırın.

Klavye ve fare dışında USB aygıtları çıkartın.

4.11 BIOS sürümünü bulamadım BIOS sitesinde. Eğer BIOS güncel değilse güncelleyin.
BIOS ayarlarınızı sıfırlayabiliyorsanız sıfırlayın ve en güncel sürümü kurun.

DDU ile sürücülerinizi kaldırın ve güncel sürücüleri kendi sitesinden indirin.

Pek çok hataya rastladım. Discord, Realtek, Paladins, BlackDesertPatcher32.pae gibi. Sistemde Valorant da var. Kullandığınız Anti-Cheat yazılımları Kernel sisteme zarar vermiş olabilir. Easy Anti-Cheat hatası da var. Maşallah yok yok. @PanzerTR hocamın dediklerini yapın. Ekran kartı sürücüsü için de DDU işlemi uygulayın.

Güncel sürüm varsa yapabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekran kartı sürücüsünü güvenli modda kaldırıp, normalini de kurdum. BIOS güncelledim. Sıkıntı devam eder mi bilmiyorum. Ama devam ederse, yeni Minidump dosyası ile bu konu üzerinde devam etmemde bir sıkıntı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır hocam. Sıkıntı olursa yazarsınız. Realtek sürücüsünü de güncelleyin.

Yeni bir konu açmam gerekiyorsa kusuruma bakmayın. Ekran kartına gelen yeni güncellemeden sonra tekrar mavi ekran almaya başladım. Ama HDD mi çıkardıktan ve taktıktan sonra oldu bir arkadaşımın yeni aldığı HDD'yi test etmek için çıkarmıştım.

Belki güncellemedendir belki de çıkarıp taktığım için burada yeni Minidump dosyası.(iki kere bilgisayar kapandıktan sonra emin olmak için ilk seferinde atmadım. İki hatada da sıkıntının kodu: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA)

Geri
Yukarı