i5-4590 için 5000 TL'ye ekran kartı önerisi

Bütçe
5000

LullabyLow

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
NVIDIA GTX 750 ekran kartı kullanıyordum yıllardır kullandığım bilgisayarım zaten çok da yüksek oyunlar oynamıyorum herkesin oynadığı klasik oyunları oynuyorum LoL Valorant CS:GO gibi şimdi yeni ekran kartı almak istiyorum fakat çok bilgim yok darboğaz yapar mı? Supply yeter mi? Anakart sorun yaşatır mı? 1050 Ti ve 1650 arasında kaldım. En bütçe dostu onlar gibi gözüktü fakat bu ekran kartlarına bakıyorum internette kimisinin ismini cok uzun yapmışlar kimisinin çok kısa 🙂
Bazısının arasında fiyat farkları var aynı model olmasına rağmen. Bir yol gösterip yardımcı olursanız sevinirim.
Onun dışında ikinci sorum şudur, dayım Amerika'da olduğu için ona aldırtsam fiyat farkı kayda değer değişir mi? Beklediğimize değer mi birkaç hafta?
Sistemimi inceleyip bütçe dostu ekran kartı önerirseniz sevinirim dediğim gibi 1050 Ti ve 1650 arasında kaldım. Ama cok anlamıyorum.
Power Supply gözükmüyor burada herhalde Corsair CX750.

Screenshot_8.png

Screenshot_9.png

Screenshot_10.png

gtx 1650 veya rx 6400 bakabilirsiniz.
Hocam okudunuz mu bilmiyorum da pci express 3.0 var tam performansını alamıyıcam yani rx 6400 ün, internette karşılaştırmalarına falan baktım ama cok fark yok diye gözüküyor ne kadar doğru bilemedim. 1650 de asuslarda ısınma sorunu var yazmıs coğu yazar bu forumda, ne yapıcağımı şaşırdım...

Bu ekran kartının siparişini verdim yorum yapıp yardım eden herkese teşekkürler

Son düzenleme:

Geri
Yukarı