i5 4590 sistem nasıl yükseltilir?

SamSahn7711

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar benim bilgisayarımın özellikleri aşağıdaki gibi sizce ne tür değişikliklerle daha güçlü hale getirebilirim?

Dosya Ekleri

• 34DD0A55-BC2E-44C3-8AF7-2D5FFA8197E0.jpeg
    34DD0A55-BC2E-44C3-8AF7-2D5FFA8197E0.jpeg
    47,2 KB · Görüntüleme: 89
Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınız bayağı eski ve bu yüzden upgrade edilecek çok bir şey yok gibi. Bu dönemde size pahalıya patlayacaktır. Gerek yok bence.

güçlendirilecek pek bir şey bulamadım ama SSD ve termal macun değişikliği yapabilisiniz.

Bütçenize ne kadar uyar bilemem ama komple anakartı değiştirmek fena olmaz, anakart değiştiği için aynı zamanda RAM ve işlemci de değiştirmeniz lazım :D

Sonuçta daha güçlü oluyor :)

İ7 4790 alırsın 5 10 fps oynar verdiğin paraya yazık olur. Ryzen sisteme geçecek olursan r5 3600 dan aşağısı hemen hemen şuanki sisteme yakın olur. O yüzden yapacağın yükseltme gereksiz harcama olacaktır.

Hocam işlemci, anakart ve rastgele erişim belleklerini değiştirirseniz size daha 6-7 yıl yüksek performans sağlar. Depolama için 7200RPM sabit disk alabilirsiniz.
@Karaboğa61 çok komik bir yanı varsa yaz da beraber gülelim.

Son düzenleme:
Fikirleriniz ve düşünceleriniz için çok teşekkür ederim oynadığım oyunlarda sıkıntı yaşamıyorum şimdilik ama muhtemel bir işlemci değişikliği istiyor gibi bende bunun için anakart değişikliğine giderim ama bu süreç ne kadar sürer bilmiyorum açıkçası
Görselde eksik bilgi vermişim 1.5 tb sabit disk mevcut depolama konusunda sıkıntım yok yani ☺️
Bir de i7 işlemcilerinde uyumlu soket olanları işimi görür mü 🙄

Son düzenleme:
Ekran kartı yükseltmek mantıklı olur onun harici arkadaşların dediği gibi mantıksız masraf. Bende DDR3 sistem kullanıyorum. RAM'lere ve işlemciye overclock yapıp kartı darboğazsız besletiyorum. Anakart destekliyorsa işlemci ve RAM'lere overclock yapmayı deneyebilirsiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı