i5 4590 Sistem vs FX 8370E Sistem

Merhaba sayın Technopat'lar. Ben uzun süredir sizleri takip ediyorum ama kayıt olmamıştım. Bu da ilk konum, hayırlı olsun. :) Ben yeni bir sistem alacağım kendime. Fiyat'ı 3.000 TL olacak. Yalnız sayın Technopat moderatörlerinin yapmış oldugu inceleme ile ismini yazarsam reklam olur mu bilmiyorum, ama yazmamayı tercih ediyorum. xx kişili bir Youtube kanalının yaptığı inceleme arasında çok kararsız kaldım ve de pek anlamadığım için sistem toplamadan sizlerin uzman görüşünüze ihtiyaç duydum. Lütfen tarafsız olarak alt tarafa attığım 2 sistemi karşılaştırır mısınız? Oyunlarda hangisi daha iyi bir performans verir, (upgrade etmeyi düşünmüyorum malum öğrenciyim :)) uzun yıllar boyunca hangi sistemi aktif olarak kullabileceğim? Lütfen tarafsızca karşılaştırın arkadaşlar, teşekkür ederim iyi forumlar. :)

• Islemci: Core i5 4590
  • Anakart: ASUS H81 Gamer
  • Ekran Kartı: ASUS R9 285 STRIX OC Edition
  • RAM: Kingston HyperX Savage 8 GB 1600 MHz RAM
  • SSD: Kingston 120 GB HyperX 3K SSD
  • HDD: 2 TB 7200 RPM HDD
  • FAN: Akasa Nero LX
  • PSU: Aerocool KCAS 600W Bronze PSU
-----------------------------------------
  • Islemci: AMD FX 8370E
  • Anakart: MSI 970 Gaming
  • Ekran kartı: Asus R9 285 Strix OC Edition
  • RAM: Kİngston HyperX Savage 8 GB 1600 MHz
  • SSD: Kingston HyperX 3K 120 GB
  • HDD: WD Blue 1 TB
  • PSU: Aerocool KCAS 600W Bronze PSU
  • FAN: Akasa Nero LX

Son düzenleyen: Moderatör:
H81 ile 970 yongaları arasında 970 daha performanslıdır.
İşlemciyi değiştirip mesela FX 8350 alarak AMD sistem toplamanı tavsiye derim. Daha uzun ömürlü olacaktır.

AMD daha performanslı olacaktır. i5 i7 arası bir işlemci fakat anakart iyi değil, kendim kullanıyorum. Asus tercih et. M5A97 R2.0 ya da üstü almanı öneririm.

8370E, İ5 4460'ın bile gerisinde kalırken nasıl İ5 4590'dan daha performanslı oluyor? İ5 - İ7 arası performans da vermiyor.
Intel sistem daha güçlü.

8370E güç tüketiminin düşürülmesi baz alınarak üretilmiş bir işlemci, performans açısından 8350'den 2-3 tık daha geride. 4590 ile çok daha temiz bir performans alırsın ve optimize sorunları ile karşılaşmazsın. Kaldı ki 4460'da ondan daha iyi.

AMD daha performanslı olacaktır. i5 i7 arası bir işlemci fakat anakart iyi değil, kendim kullanıyorum. Asus tercih et. M5A97 R2.0 ya da üstü almanı öneririm.
Şimdi baktım da doğru, Intel işlemci daha iyi. Model no'sunu yanlış algılamışım, iyi günler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı