i5-4590 sistem yükseltme

kutsalkadavra

Centipat
Herkese Merhaba, 2015 yılında Vatan Bilgisayar'dan şu an da kullandığım sistemi hazır olarak aldım. Casper Nirvana adı altında geçiyordu ve o zamanlar da yeteri kadar sistem bilgim yoktu. O zaman bu bilgisayarı 2700 TL civarı bir fiyatla almıştım, şimdi ki aklım olsaydı 3000 TL verip daha nitelikli bir bilgisayar toplayabilirmişim. O zaman i5 işlemciyi ön plana sokarak sattılar bize bunu bizde kek gibi aldık, Meğersem ekran kartı 10 yıl önce kullandığım ekran kartıyla aynıymış(GT 730). Geçen sene Bir sistem toplamayı düşündüm Ryzen 5'li RX 2600XT'li bir sistem, maddi durumum yeterli olmadığı için vazgeçmek zorunda kaldım. Konuyu açma sebebim şimdi ki sistemin üzerine geliştirmeler yaparak en azından geçtiğimiz 10 seneden beri çıkan oyunları oynamak. Bugün bizim arkadaşla biraz konuştuk ve sistemin üzerine eklemeler yaparsam darboğaz veya çakışma yapmayacağını söyledi bunu teyit etmek içinde YouTube aracılığıyla Benchmark videolarını izledik.

Sistemim:
  • Intel i5 4590 3.30 GHz
  • GeForce GT 730 2 GB
  • 8 GB RAM

Bu sisteme Rx 580 ve iyi bir psu takarsak geçtiğimiz 10 yıl içerisinde çıkmış oyunları 60 fps üzeri high ayarlarda darboğaz yapmadan oynanabileceğini gözlemledik. Başı da Mafia definitive edition çekiyor. Şimdi bunu da teyit etmek için forumunuzdan yardım bekliyorum.

3000 TL normalde ama kredi kartım olmadığı için ekran kartını bile 2. elden almayı düşünüyorum yani sizden ricam sadece bu sisteme RX 580 takılırsa ne gibi bir performans elde edip edemeyeceğim hakkında bana bilgi vermeniz.

3000 TL normalde ama kredi kartım olmadığı için ekran kartını bile 2. elden almayı düşünüyorum yani sizden ricam sadece bu sisteme RX 580 takılırsa ne gibi bir performans elde edip edemeyeceğim hakkında bana bilgi vermeniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

GTX 1650Super ve 16GB RAM yükseltmesi bu sisteme yakışacaktır. PSU'nuz ne idi bu arada, aynı şekilde sistemde SSD var mı?

Güç kaynağınız yeterli ise RX 570 8 GB alın derim :)
Bende RX 560 var gayet memnunum.

Normal şartlarda PSU'da değişecek zaten ama 580 ve 570 arasında 20 FPS farkı var. Oynamak istediğim oyunları sıralayayım sizde ona göre bir şeyler söyleyin bari 😀
  • Mafia: Definitive Edition
  • Resident Evil Remake 2/3
  • Mount and Blade Bannerlord
  • Call of Duty Modern Warfare 2019/MW2 Remastered
  • Rise of the Tomb Raider
  • Control
  • Quantum Break
  • Assassin's Creed Syndicate/origins/oddssey
  • Far Cry 5/Primal
  • Hitman/2
  • NFS Heat
  • Rainbow Six
Ve çıkışı yakın olan Cyberpunk 2077.
İstisnalar hariç çoğuunda 60+ Hatta bazısında 120+ Veriyor En Düşüğü Control'de 50 FPS'yi görüyor ama Ryzen 5 2600 ile tabii ki. Bende ki 4590. Sizden ricam bana şunu diyebilir misiniz: "Müdür 10 FPS daha az alırsın ama High ayarlarda oynarsın" Gibisinden ?

GTX 1650 Super ve 16 GB RAM yükseltmesi bu sisteme yakışacaktır. PSU'nuz ne idi bu arada, aynı şekilde sistemde SSD var mı?

Sistemde SSD yok zaten ihtiyacım da yok aslında. 1650 Super'de olur neredeyse 580 ile eşdeğer gidiyor ama işte i5 ile yapılır mı bilemiyorum. Bu yüzden buradayım.

Geri
Yukarı