i5 4670K 1660S sistemde Valorant'ta FPS düşüyor

RJCTLFISBACK

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, pazar günü Amazon'dan sipariş ettiğim MSI GTX 1660 Super Ventus XS OC kartım elime ulaştı. Sistemime bağladım, driverlarını kurdum ve testlerine başladım. Fakat ilginç bir şekilde fark ettim ki MSI Afterburner uygulamasında kartın bellek çalışma hızı değişiyor. İlk sorum bunun sorun olup olmayacağı. İkinci sorum ise işlemci olarak i5 4670K kullanıyorum ve ikisiyle Valorant'a girdiğimde FPS düşmesi yemeye başladım. Testlerini yapan insanları izlediğimde bir sorun olmuyordu fakat ben 1280x1024 ayarlarda bile FPS düşmesi alıyorum. Discord sebeplidir diye düşündüm fakat Discord'u ekran kartı çoğunluklu çalıştırdığımda da sorunum çözülmedi, yardımcı olabilir misiniz?

Yani mhzlerin oynamasında sıkıntı yok değil mi. Hayatımın en zor 2 saatini geçirmiş olabilirim şuan her frame kaybından her fps droptan işkilleniyorum ram sıkıntısı pcie kablolaları derken ömrümden ömür gitti

Yani MHz'lerin oynamasında sıkıntı yok değil mi? Hayatımın en zor 2 saatini geçirmiş olabilirim şu an her frame kaybından her FPS droptan işkilleniyorum RAM sıkıntısı PCI-e kablolaları derken ömrümden ömür gitti.

Şu an yaklaşık yüzde 50'ye yakın bir darboğaz var 100 FPS size 50 olarak dönüyor ve işlemci besleyemediği için o droplar normal imkanınız varsa en kısa zamanda o karta uygun bir işlemci alın.

Şu an yaklaşık yüzde 50'ye yakın bir darboğaz var 100 FPS size 50 olarak dönüyor ve işlemci besleyemediği için o droplar normal imkanınız varsa en kısa zamanda o karta uygun bir işlemci alın.
Yakın zamanda Anakart ve işlemci değişimi yaparım diye düşünüyorum fakat o zamana kadar işlemcime overclock atsam sizce bir süre idare eder mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı