i5 4670k, 99 dereceyi görüyor

Jaehaerys

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, stok fan ile kullanıyordum bundan önce bir sıkıntı yoktu ama son 2haftadır böyle bir sıkıntı var.

Format attım (belki virüs varsa işlemciye yük bindiriyor falan diye).
Bilgisayarı, stok fanı temizledim. AIDA'da aldığım sonuçlar hala ayni. Belli bir süre sonra donuyor. Rest atana kadar geçmiyor. Anında res attığımda ise BIOSdan CPU Tempature ERROR geliyor. F1e basıp BIOSa girdiğimde CPUnun 80+ derece olduğunu görüyorum.

Ayrıca bunlarda işlemcim ve stok fandan macun görüntüsü, yeni fan + termal macun önerilerini bekliyorum.
Yanlış yerde açtıysamda uyarırsanız sevinirim.

Sistemim ; Intel i5 4670K ~Asus Z87-Plus~GSkill RipjawsX 4GB @ 1600Mhz~Corsair 300R~Corsair CX600 80 Bronze~

cpu.jpg
cpu2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınız etrafındaki tozları iyice temizleyin. Termal macun kurumuş, ayrıca o stok fan "K" serisi işlemciler için yetersiz. Dolayısıyla kaliteli bir termal macun ile bakır borulu fan almanızı öneriyorum.

Bende de aynı sorun var Xeon 3440 99 dereceye 1dk içinde ulaşıyor termal macun yeni olmasına rağmen ben şöyle bir soğutucu sipariş verdim alan herkes en az 20 25 derece fark ettirdiğini söylüyor iyi bir termal macun ile 30 derece sıcaklık düşüşü sağlanabilir hatta overclock bile yapılabilir.

Geri
Yukarı