i5 4670K+R9 290 MI i7 4770K+GTX 770 Mi ?

• Konuyu başlatan Gamiurams
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 30
  • Görüntüleme 3B
Şu an için Hitman Absolution çektim, bilgisayar ruhunu teslim ediyordu.
İyi bilirim kötü bir bilgisayarla render almanın ne kadar sıkıcı, zor, sinir bozucu bir durum olduğunu. Ben ara verdim yeni sistemi toplayana kadar artık sen hesap et... :) Başlıkta yazdığın 2 seçenekte pişman etmez seni. Fakat R9 290X ilaç gibi gelecektir. Şunu da ekliyeyim, render süresinden şikayetçi isen SSD.

[h=2]i5 4670K+R9 290 İyidir hocam. Biz hata yaptık i7 4770K+GTX 770 Aldık. Oyunlarda yeterince iyi sorunsuz render ve video çekme işini yapıyorumda neyse. Kanalında videolarını izlemek isterim.[/h]

Kısacası önceliğin hangisiyse seçimini ona göre yap. Ama ben her zaman söylerim 60 hertz monitör kullanacaksan R9 290 veya GTX780 gereksiz.

Benden sana tavsiye overclock işine girme. i7 4770 al ve 100 TL cebinde kalsın.

Hayırdır bi sıkıntımı yaşadın ? Benimde giresim yok aslında. Fakat bu sistem beni bayağı götürecek. İlerde ne bileyim DDR4 felan çıkacak işlemci yetmemeye başladığında OC yaparak araya kaparım diye düşünüyorum.

Hayırdır bi sıkıntımı yaşadın ? Benimde giresim yok aslında. Fakat bu sistem beni bayağı götürecek. İlerde ne bileyim DDR4 felan çıkacak işlemci yetmemeye başladığında OC yaparak araya kaparım diye düşünüyorum.

Hocam inşallah flood yapmak gibi olmaz. DDR4 felan çıkacak işlemci yetmemeye başladığında OC yaparak araya kaparım diye düşünüyorum demişsin. DDR4'ün performansı yüksek olur diye düşünüyorum O.C İle arayı pek kapatamassın sanırsam.

Dostum onlar teoride işe yarıyor. Uygulamada pek fark yaratmıyor. Yenisi elbet çıkacak, takma kafana rakamlarla değil performans ile memnun ol.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı