i5-4670K + R9 290 PCS+ Sistem Nasıl?

Msi H81m P32 ve Msi Z97 Gaming 3 arasında 258TL fark var.İşlemciden kısmak oyuncu bilgisayarı için iyi bir seçim olmaz sanki.Ama Z97 anakart olayını düşüneceğim teşekkürler.İncelemeleri izledim.Dediğim gibi performans açısından farkı olmayacak,hız aşırtmaya da en azından 2-3 sene daha ihtiyaç olmayacak.Bu yüzden kararsızım Z97 konusunda.Diğer parçalar hakkında ne düşünüyorsunuz,oyun açısından ve f/p bakımından mantıklı bir sistem olmuş mu ?

Dediğim yorumu tekrarlıyorum, tekrarlıyorum.

Sadece kasa değişikliğinden bahsetmiştim. Corsair 300WR'in gerçek fiyatına döndüğünü görmemişim. O yüzden şu kasayı seçin.

Zalman Z5 Midt Atx Pencereli Siyah Kasa - Vatan Bilgisayar (160TL) (USB 3.0 mevcut.)

Kasayi Corsair 300WR olarak degistir. Guc kaynagi olarak Corsair VS650 al.
Anakarti degistir, MSI Z97 Gaming 3 yap.
Eger SSD butcene cok geliyorsa, 120GB Samsung 840 Evo al. Ayrica, Kingston yerine Samsung tercih et.

O ekran kartı için 750W gereksiz, Max Power 275W lazım onun için ve 600 +80 Psu bile yeter o sistem için ancak biz hız aşıtma rahat olsun diye VS650 öneriyoruz çünkü hem kaliteli hem de şu aralar vatanda 50-60TL indirimli satılıyor. Fiyatı az diye ürünü kalitesiz sananlar da var komik...

İlkten ben de bu kasayı almayı düşünüyordum sonra 400R almamı önerdiler,ondan değiştirmiştim.Sanırım bu kasa da fazlasıyla işimi görür.Soğutması,fanların çıkardığı ses vb. konular hakkında herhangi bir eksiklik var mı kasada ?

taylanxtavsan : Hocam ekran kartının sitesinde min. system power req. = 750W yazıyor,yanlış yere mi bakıyorum acaba.
PowerColor Official Website - Graphics, Cases, Power Supply -- PowerColor PCS+ R9 290 4GB GDDR5

1-) Ekran Kartı: Sapphire R9 290 Vapor-X / 1319 TL

2-) İşlemci: İntel i5-4690K / 658 TL

3-) Ana Kart: Msi Z97 Gaming 3 İntel / 409 TL

4-) Ram: 8GB (2x4) GSkill RX 1600MHz CL9 / 244 TL

5-) HDD: 3.5'' 1TB WD Blue 7200 Rpm / 141 TL

6-) Kasa+PSU: Z5 + Corsair VS 650W / 309 TL

Toplam: 3080 TL / Vatan Hafta Sonu İndirimli Hali İle.

Geri kalan bütçeye senin istediğin TV + SSD alınabilir ihtiyacına ve zevkine göre. SSD Samsung Evo olabilir performans bakımından en iyisidir. TV'nin de tepkime süresinin 1-2 olmasına ve FullHD (1080p) olmasına dikkat et. En uzun ömürlü SSD'ler ise Sandisk diye hatırlıyorum.

Son düzenleme:
Powercolor R9 290 pcs+ yerine Sapphire R9 290 Vapor-X önermenizin nedeni nedir ? Ne gibi + - leri var r9 290 pcs+ a göre ?

Powercolor R9 290 pcs+ yerine Sapphire R9 290 Vapor-X önermenizin nedeni nedir ? Ne gibi + - leri var r9 290 pcs+ a göre ?
Öncelikle PCS+, Tri-x versiyonunun azacık OC'lu ve azacık daha soğutan hali. Ancak Vapor-X'e gelince Hynix VRam'inden tutun da bilyeli fanlarına en sessiz, en soğuk, en fazla OC olabilen R9 290'dır kısacası GTX 780 Evga Classified ne ise R9 290 Vapor-X odur AMD tarafında. Bu kartta çekirdek hızı ile hafıza hızını en dengeli şekilde arttırabilirsin. Ayrıca boşta tek fan, yükte tüm fanları ile birlikte çalışıyor öyle ki bunun da sessizliğe bir katkısı var. Malzeme kalitesi olarak en iyi model. Aradaki fiyat farkına bence değer çünkü en dandik GTX 780'den bile daha ucuz.

Overclock falan düşünmüyorsan PCS+ da Vapor-X de yersiz.

Hocam hız aşırtma şuan için gereksiz ama ileride yetersiz kalacağı durumlarda yapılması faydalı olacaktır. O.c olabilen modeller her zaman için daha uzun kullanım ömrüne sahip olur bana göre. Peki Vapor-x kullanıcılarından büyük sıkıntılar yaşayan(soğutma,ses,bios vb.) insanlar var mı ? Yoksa gönül rahatlığıyla alınabilir mi ?

Hocam hız aşırtma şuan için gereksiz ama ileride yetersiz kalacağı durumlarda yapılması faydalı olacaktır. O.c olabilen modeller her zaman için daha uzun kullanım ömrüne sahip olur bana göre. Peki Vapor-x kullanıcılarından büyük sıkıntılar yaşayan(soğutma,ses,bios vb.) insanlar var mı ? Yoksa gönül rahatlığıyla alınabilir mi ?
Tri-x modeli ilk piyasaya çıktığında birçok sıkıntı çıkardı Sapphire, ama malzeme kalitesinden midir nedir Vapor-X'de bunların 10'da 1'i sorun çıkarmadı. En fazla yazılımsal bir sorun yaşarsın eh o da biraz şans işi. Ama Sapphire bu ürünle kendini aşmış diyebilirim. Gerçi Sapphire ve Powercolor gibi markalar Asus ve Msi'e göre geride kalan markalar olmasına karşın R9 serisinde bu tam tersi.

İşin özü gönül rahatlığıyla alabilirsin...

Bu forumda da Vapor-X kullanıcıları var diye biliyorum ve hallerinden de gayet memnunlar.

Son düzenleme:
Hocam bunun sitesinde de " 750 Watt Power Supply is required. " diyor. Siz 650W yeterli olur demişsiniz.Peki sitede neye göre 750W yazıyorlar,yani yüksek tutmalarının nedeni nedir ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı