i5 4670K Sistem

Yanlış bilgilendirme yapmayalım, ömrü kısa olur diye belirttiğiniz ekran kartı AMD'nin en hızlı 2. tek GPU ekran kartıdır ve genel performans farkı sadece %6'dır.

R9 290 üstüne ihtiyacınız yok, paranızı daha düzgün bir kasa ile güç kaynağı almak için harcayın ve yanına R9 290 Tri-X alın.

Ben ilerleyen dönemde dedim. Misal 290X eğer 4 sene Ultra açarak devam edecekse, 290 3 - 3.5 sene Ultra açarak devam eder. O bakımdan dedim. Yoksa ona bakarsan bende nVidia'nın en güçlü 3. GPU'sunu kullanan biriyim :)

Ben ilerleyen dönemde dedim. Misal 290X eğer 4 sene Ultra açarak devam edecekse, 290 3 - 3.5 sene Ultra açarak devam eder. O bakımdan dedim. Yoksa ona bakarsan bende nVidia'nın en güçlü 3. GPU'sunu kullanan biriyim :)
Olur mu öyle şey, performans farkı sadece %6, AMD'nin kırpma konusunda ne kadar cimri olduğunu biliyoruz; hatta referans tasarım R9 290'ları 290X'e şokluyoruz. :D

Yanlış bilgilendirme yapmayalım, ömrü kısa olur diye belirttiğiniz ekran kartı AMD'nin en hızlı 2. tek GPU ekran kartıdır ve genel performans farkı sadece %6'dır.

R9 290 üstüne ihtiyacınız yok, paranızı daha düzgün bir kasa ile güç kaynağı almak için harcayın ve yanına R9 290 Tri-X alın.

Tamam hocam. Siz diyorsunuz ki yeni kasa alın eski kasayı boşverin. Birde 290 alın diyorsunuz.

Tamam hocam. Siz diyorsunuz ki yeni kasa alın eski kasayı boşverin. Birde 290 alın diyorsunuz.
Eski kasanızda 310mm yani 31cm VGA alanı varsa boşvermenize gerek yok, eğer 310mm ve üzeri VGA alanı varsa güç kaynağı alarak yolunuza devam edebilirsiniz.

R9 290 olarak Tri-X almaz da ASUS, MSI fanboyluğu yapıp o markaları alırsanız çok pişman olursunuz, en azından ASUS'dan. :D

Eski kasanızda 310mm yani 31cm VGA alanı varsa boşvermenize gerek yok, eğer 310mm ve üzeri VGA alanı varsa güç kaynağı alarak yolunuza devam edebilirsiniz.

R9 290 olarak Tri-X almaz da ASUS, MSI fanboyluğu yapıp o markaları alırsanız çok pişman olursunuz, en azından ASUS'dan. :D

Evet. Asus şuan AMD cephesinde baya ağır bir saçmalık yaptı ve nVidia çiplerine uygun olan DirectCU2 soğutmayı aldığı gibi AMD'ye yapıştırdı. O yüzden soğutması tam verimli değil.

VATAN COMPUTER - SAPPHIRE - R9 290 TRI-X OC GDDR5 4GB 512Bit AMD Radeon DX 11.2 Ekran Kart

Bu ekran kartını alacağım. Sanırsam 31cm vga alanı yok. Ancak HDD bölmesini çıkarınca 34cm alan oluşuyor. Bir kapakta orta boy bir de arkada küçük fan olmak üzere iki fan var kasada.

HDD Bölmesini isterseniz önce çıkartın. Daha sonra kartı takın. Sonra kart takılı iken nereleri çakışıyor ise oraları ölçün ve herhangi bir pense ile veya başka bir şey ile kesin. Sonra tekrar takın yuvasına. Artık kasada 1 adetlik 310 mm'lik yuva oluştu :D

Bu iyiydi hocam. Dediğiniz gibi yapacağım.

- - - Güncellendi - - -

VATAN COMPUTER - COOLER MASTER - HAF 912 PLUS GX 80PLUS 750W MidT ATX S

Bu kasa nasıl hocam 750w +80 psu var içinde.
Teşekkürler, fotoğrafları en kısa sürede koyacağım. XIGMATEK Talon stokta olmadığı için CoolerMaster HAF 912 Advanced aldım. Ekran kartının karşısındaki yuva sökülebiliyormuş, o yüzden kartı takarken bir sıkıntı çıkmayacak.
O sökülecek yuvanın altında da HDD yuvası var. Tekrar teşekkürler.
Harika bir kasa, alabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı