i5 4670K veya FX-8320 ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
O kartı alacağım birileri diyor al çok iyi birileri diyor alma sizce almalı mıyım ?

Al-ma. Ondan daha ucuz ve daha kaliteli marka sundum yahu, daha ne istiyorsun? Ondan artacak para ile bir de soğutucu alabilmek varken, boşver Sapphire'ı.

Edit: Mesaja biraz daha bir şey yazmak istedim. Bu mesajımda R9 280 değil, R9 280X Dual-X'in yerine Powercolor al dedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 2. sistemin ekran kartını 1. sisteme taşı, 1. sistemi satın al. Bir 300 TL daha biriktirmeye çalışın derim. Ha şuan için tabii ki 2. sistemden daha iyi performans alırsınız ancak sanıyorum Broadwell de 1150 için çıkacak. Bugün "hah iyi performans alıyorum" derken, yarın "of bu bilgisayarı yükseltemiyorum" dememeniz için 1. sistemi tavsiye ederim. İleride sizi yeni bir PC almaktan kurtarır. İş PC olunca, günü değil de biraz da geleceği düşünmek gerek. :) 5-6 sene öncesinin gidişatından kim bilebilirdi bugün 12GB ekran kartı çıkacağını. :) Yani ben olsam öyle düşünürdüm tabi.

Arkadaşlar cevaplarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim özellikle @Silinen üye abiye. Onun önerdiği şekilde yapacağım bir de monitör önerebilir misin ?

@Oziboaydino, bu konuda olay çıkmış sanırım, DH'de prim kasmaya başlamış arkadaş. Test vs. istemedi benden diye yanıp duruyor.
Evet, senden test istemedim. Fakat mesajımın devamını okumaya özen gösterseydin keşke. Bir markayı öyle savunuyorsan, onu savunmanı gerektirecek dökümanları bizlere sunacaksın. Yok öyle "Sapphire iyidir." deyip kenara çekilmek.

DH'de Recep Baltaş hakkında o kadar ağır hakaretler ediyorsunuz ki, o konuda yorum yapan tüm üyelere acıdım. Adamın fiziksel özellikleriyle dalga geçmek, acizliktir! Konuyu saptırmayayım, neyse.

Dual-X soğutması ahımlı şahımlı bir soğutma değil, bunu herkes biliyor. Evet, o fiyata R9 280 gibi bir ekran kartına sahip olacaksın. Dual-X soğutması O.C yapıldığında veya tam yükte gerekli soğutmayı sunmayacak, bir kullanıcı olarak şunu belirteyim önce. Sonra geleceksiniz, "Sapphire R9 280 Dual-X Isı Sorunu" diye konular açacaksınız, adamı pişman edeceksiniz.

R9 280 almayın demiyorum, ama alacaksanız sonunçlarına katlanacaksınız. Sapphire öyle ahımlı şahımlı bir marka değil. Kendini kötü yönde akıllara kazımışsa, bunları silmek zor olur. Soğutması da öyle ahımlı şahımlı değil, belirteyim.

Not: Powercolor öneriyor demişsin. Ben Powercolor'ı R9 280X Dual-X yerine R9 280X Turboduo seçsin diye önerdim. R9 280 Dual-X yerine Powercolor'ın herhangi bir ekran kartını önermedim. Az dikkatli oku, sonra DH'de konu aç.

Siz, Recep Baltaş'ın bilgisi, kişiliği, fiziksel özellikleri hakkında eleştiri yapacağınıza, izleyin de biraz bilgi sahibi olun. Bu mesajım, o gereksiz konunda mesaj atan tüm üyelere.

Buyur, sana bir Recep Baltaş tavsiyesi olsun, her ne kadar eleştiri yapsanız da, yine sizi bilgilendiriyor.

Not: Sapphire'ı savunmuyor, kaynakları da var. ;)

Bu da sana piyango olsun, haydi kolay gelsin. Dolaşırsın ortalıkla "Sapphire önerdim, ceza verdiler." diye.

Adsız.png

Bu arada teşekkür ederim, Technopat'ı yine ünlü yaptınız. Sayenizde buraya gelecek üyeler biraz daha bilgi sahibi olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Silinen üye Size katılıyorum bu sosyalde saygı ve sevgi vardır Recep Abi de adam gibi adamdır buraya laf atanlar kendilerini geliştirsinler azıcık saygılar.

Bir insanın fiziksel özellikleriyle dalga geçmek , kişinin kendi zayıflığını ve o kişinin , ağır olucak ama ezikliğini gösterir . Biri , bir kişiyle dalga geçiyorsa o kişiyi kıskandığını ve o kişinin daha üstün olduğunu kabullenemediği anlamına gelir . Ayrıca burda gerek videolarda , gerek tavsiyelerinde Recep abimizin bilgili bir kişi olduğunu anlıyoruz . Dalga geçen arkadaş , Recep abinin bilgi seviyesine anca 1 yıl , hiç durmadan çalışsa zor yetişir . ;) .

O adam 2000 yılında bilgisayarın her şeyi ile tanıştı, merak etti ve uğraştı. Onlar gibi annesi, babası bilgisayar aldığında bir b*k bilmeyip direk oyunları oynamaya başlamadı. Hatta, bilgisayarın sadece oyun aracı olduğunu bilmekten başka hiçbir bilgi birikiminiz yoktu. O adam hakkında gelmiş nasıl konuşuyorsunuz, rezil herifler. Üslubumu bozduracaklar artık, deli ettiler.

Tutturmuşlar "ASUS Türkiye'de Pazarlamacı, normaldir." konusuna. Yahu o adamın ne yaptığından, nerede çalıştığından sanane arkadaşım, sa-na-ne? Adamın eline binlerce ekran kartı geldi, hepsini de bizlere her türlü ayrıntısıyla sundu. Sadece ekran kartı değil, bütün teknolojik ürünler onun ve diğer Technopat çalışanlarının elinden geçti. Siz, bu emekleri hiçe sayıp onun hakkında böyle hakaret edici mesajlar atarsanız, kişiliğinizi kaybetmişsiniz demektir.

Her neyse, uzatmaya gerek yok. Konu uzarsa, ceza alabiliriz. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı