i5 4670K Yük altında PC kapanıyor

Yükseel

Centipat
Daha fazla  
RAM
16 GB (4x4) DDR3 RAM
SSD veya HDD modeli
Sandisk Ultra II 240 GB
Ekran kartı
Gaming X 1050 Ti
Anakart
Z87 G45
İşlemci
i5 4670K
Bilgisayarım 1 haftadır yük altına girince kapanmaya başladı. Örneğin Valorant girdiğimde 5 dakika sonra birdenbire kapanıp tekrar açılıyor. Reset atar gibi. Birkaç sefer ekran kartını söküp taktım ve sorun hallolmuştu ama ertesi gün tekrar başlıyordu. Bugün tekrar denedim ancak bu şekilde çözemedim. FurMark açtığımda 5 saniye sonra kapanıp tekrar açılıyor. Ya da Forza gibi ekran kartına yük bindiren oyunlara girdiğimde 2-3 dakika sonra kapanıyor. İnternette gezinirken falan herhangi bir sorun yok ancak yük altında kapanıyor. Sıcaklık değerlerinde de bir sıkıntı yok. Ekran kartı şu an boşta 34, işlemci ise 36 derece. Yük altındaki sıcaklıkları kapandığı için söyleyemiyorum. PSU Everest 350watt ancak 6 aydır bir sıkıntı yoktu. Yetiyordu yani sisteme. Sorunun yazılımsal olduğunu da düşünmüyorum driver silip tekrar kurdum ancak nafile. Zaten ekran kartını söküp taktığımda düzelmişti 1 günlüğüne de olsa birkaç kez. Aslında sorun masamın yerini değiştirmek istediğimde başladı. Masayı taşıdım ve PC'yi kurdum ancak ilk başta görüntü vermedi sistem sonra ben de ekran kartını söküp taktım düzeldi. Sonrasında bu sorun çıktı başıma.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence güç kaynağın yetersiz kalmaya başlamış.
dün tekrar test yaptım aida64 ile CPU ve ram a yük bindirdigimde bir sorun olmadı ancak furmarkta test yaptığımda starta bastığım anda kapandı sıcaklıktan dolayı da değildi 30derece ile başlıyordu teste. Daha önceki günler böyle olduğunda söküp takiyordum düzeliyordu 1 günlüğüne de olsa dediğim gibi. Şu an bu yöntem de işe yaramıyor.

dün tekrar test yaptım aida64 ile CPU ve ram a yük bindirdigimde bir sorun olmadı ancak furmarkta test yaptığımda starta bastığım anda kapandı sıcaklıktan dolayı da değildi 30derece ile başlıyordu teste. Daha önceki günler böyle olduğunda söküp takiyordum düzeliyordu 1 günlüğüne de olsa dediğim gibi. Şu an bu yöntem de işe yaramıyor.
Güç kaynağı değer kaybetmiş olabilir biraz kalitesiz ya markası

Güç kaynağı değer kaybetmiş olabilir biraz kalitesiz ya markası
sanırım sorunu buldum. PSU. başka bir bilgisayardan 400watt PSU söktüm ve çalıştırmayı denedim furmarkta kapanma olmuyor. yaklaşık 10 dakikadır çalışmakta. yeni bir PSU alacağım. yardımlarınız için teşekkürler.

sanırım sorunu buldum. PSU. başka bir bilgisayardan 400watt PSU söktüm ve çalıştırmayı denedim furmarkta kapanma olmuyor. yaklaşık 10 dakikadır çalışmakta. yeni bir PSU alacağım. yardımlarınız için teşekkürler.
ancak anlamadığım ekran kartını söküp taktiğımda ne oldu da 1 gün boyunca idare etti sistemi :D

Geri
Yukarı