i5-4690 için ekran kartı

Orkunofm15

Kilopat
Daha fazla  
Sistemim :

İntel İ5 4690
Asus H81 Plus
Thermatake Versa II 500w PSU
2 adet 4 GB DDR3 RAM
Cooler Master Evo 212 Cpu fanı
Msi R7 370 2 GB

Önümüzdeki senelerde ekran kartımın yetersiz kalacağını düşünüyorum. CS:GO ve LoL'den başka bir oyun oynamıyorum. Diyelim ki seneye ekran kartım bu iki oyun için yetersiz kaldı o zaman güçlü ve yeni bir ekran kartı için nasıl bir PSU gerekir ? Şu an kullandığım PSU GTX 1070 veya 1080 için yeterli midir ? Başka ne gibi gereksinimler var bu ekran kartlarının benim sistemimde sağlıklı çalışması için ? Hangi ekran kartı en az bu sistemi 2 sene mümkünse 3-4 sene götürür ? Sonuncu soru biraz saçma ve öngörmesi saçma bir soru ama fikirlerinizi ve önerilerinizi duymak isterim . Bütçem serbest diyelim ama 1500-2000 TL civarı bir ikili varsa aklınızda daha iyi olur. Şimdiden teşekkürler.

1- LoL , CS:GO için yeni bir ekran kartı almana gerek yok, yetersiz kalma gibi bir durum olacağınıda zannetmiyorum.
2- Güç kaynağın GTX 1070 için yeterli olur ama işlemcin yeterli olur mu bilemem. GTX 1080 o sisteme olmaz.
3- Elinde 1500-2000 TL arası bir bütçe varsa, şuanki sistemini satıp , yeni ve güncel bir sistem toplaman daha mantıklı olur.

1- LoL , CS:GO için yeni bir ekran kartı almana gerek yok, yetersiz kalma gibi bir durum olacağınıda zannetmiyorum.
2- Güç kaynağın GTX 1070 için yeterli olur ama işlemcin yeterli olur mu bilemem. GTX 1080 o sisteme olmaz.
3- Elinde 1500-2000 TL arası bir bütçe varsa, şuanki sistemini satıp , yeni ve güncel bir sistem toplaman daha mantıklı olur.
Demek istediğiniz GTX 1070 gibi bir ekran kartı alacaksan bu sisteme alma sanırsam. Doğru mu anladım?

GTX 970 al geç. i5 4690 ile kullanıyorum ikinci sistemde süper ikili.
Peki. Anlaşılan bu işlemciyle bu ekran kartı gitmez diyor herkes. Bende tabiri caizse bu bilgisayarın cıvığını çıkarana kadar para biriktireyim. :D GTX 970'de aklımda durur eğer çok erken bozulursa veya almam gerekirse öyle yaparım, daha mantıklı bir seçenek çok teşekkür ederim technopat kullanıcıları.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı