i5 4690 Sistemin Oyun Esnasında Aniden Kapanması

Orkunofm15

Kilopat
Daha fazla  
Yaklaşık 1 hafta önce arkadaşımla Black Desert Online isimli bir oyuna başladık. Ben o başlamadan, 1-2 saat boyunca 2 gün oynamıştım. 3. gün oldu arkadaşla beraber girdik, bilgisayarda sabah 10'dan beri açıktı. Akşam saat 7 gibi girdik, 9-10 gibi pat diye siyah ekran %100 çalışan fan sesi...

Panik yaptım kapatıp açtım. Ekran kartı sürücülerini güncelleyeyim dedim. O gündür hiçbir sorun yok. Ama bundan sonra bir sorun çıkar mı yoksa bu kötü bir şeye işaret mi veya bu, bir parçanın bozulmaya başladığını mı gösteriyor diye bir takım sorular oluştu aklımda. Ekran kartı ve işlemci sıcaklıklarını da sık sık kontrol ederim zaten oynarkende ikisininde sıcaklıkları 60-65 arasında seyrediyor çoğunlukla. Onun dışında da sadece ekran kartı fanının hızını değiştirmiştim. 8 aydır bu şekilde çalışıyor ekran kartı.

Evhamlanmaya başlayınca "Amaaan bozulursa parçaların yenisini alırım dedim". Aklıma sorun veya bozulma olabilecek iki parça geldi: PSU ve GPU. Şimdi sistemi yazıyorum:
İ5 4690 işlemci
MSİ Armor GTX 1060 3 GB
H-81 M+ Anakart
8 GB DDR3 RAM
Thermaltake Versa II kasa

Bu kasanında PSU'su içinde. Birlikte geliyor yani. İkinci sorumda bu. Bu PSU'yu çıkarıp yerine yenisini alabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı