i5 4690K Düşük Hız Sorunu

eyyüp_12

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar konu başlığında da belirttiğim gibi bir adet i5 4690K işlemciye sahibim fakat bugün Rust oynarken bilgisayarım aniden drop yemeye falan başladı restart attım falan filan bir şey değişmedi. Görev yöneticisinden performans kısmına baktığımda işlemcimin 0.77 GHz hızında çalıştığını farkettim. Clear CMOS yaparak denedim düzelmeyince kasanın içini açtım sıvı soğutmayı kaldırıp işlemciyi yuvasından çıkarıp tekrar yerleştirdim. Daha sonra bilgisayarı açtığımda BIOS'ta her şey normal görünüyordu düzeldi diye sevinirken bilgisayarımı açtığımda düzelmediğini farkettim Görev Yöneticisi'ne baktığımda yine 0.77 GHz'de çalıştığını fark ettim işlemcimin. Denediğim o kadar şeye rağmen düzelmeyince buraya yazmak istedim. Yatmadan önce düzeltmek istiyorum cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler :)

Sistem Bilgilerim:

Anakart: MSI Z97 Gaming 7 LGA 1150
İşlemci: i5-4690K 3.50GHZ
Ekran kartı: ASUS STRIX GTX 960 2GB
Ram: 16 GB HyperX Savage 1600 MHZ (4x4GB)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı