i5 4690K ve i7 4790 Arasındaki Farklar

K ibaresini görmemiştim :) . OC yapmayacak iseniz i5 4690 alıp kar edebilirsiniz. Kalan para ile güzel bir soğutma alabilirsiniz.
Ben öyle çok oyun oynamam daha çok internette gezinirim. Ara sıra Photoshop ve Dreamviewer gibi programlarla da uğraşırım. i5 4690 ve i7 4790 arasında gözle görülecek kadar fark olacağını düşünüyorum. Hâlâ kararsızım :)

i5 4460 bile işinizi görebilir :D . Dediğim gibi i5 alıp güzel bir soğutma almak bana göre mantıklı.

Şöyle bir şey önersem :
Ekran Alıntısı.JPG

Yapın bakalım :) . Ama gereksiz olur. Ha ileriki yıllarda daha rahat etmenize katılıyorum.

Yapın bakalım :) . Ama gereksiz olur. Ha ileriki yıllarda daha rahat etmenize katılıyorum.
Şöyle bi sistem topladım. Bence gayet iyi :) . Dediğim gibi 1 ay sonra "Samsung 840 EVO" ve "Hyper 212EVO" alıcam.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    70,3 KB · Görüntüleme: 404
Oyunlarda pek farkı yok.Render için duşunuyorsan i7 al.Oyun için alıyorsan i5 4460,4590 alabilirsin.Bütçem var uzun sure kullanayım diyorsan i7 4790 alabilirsin.overclock dusunmuyorsan h97 bir anakart alabilirsin.işlemci soğutucu olakta stok fan dışında uygun bir soğutucu işini gorur.

Stok fanı kullansa nolurki. İşlemci mi bozulacak . zaten oc yapmayacak .

i7'ye o kadar para verip almamak saçmalık olur. Eğer o işlemci yanar ise nasıl kötü hissedersin anladın mı ? :D .

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı