İ5 4690K ve MSI GTX 970 sistem toplama

BABASCARFACE

Hectopat
Daha fazla  
4 Yıldır laptop kullanıyordum çok düşündüm ve halen kararsızım laptop mu masaüstümü diye ama sanırım artık masa üstüne geçme zamanım geldi dota, cs gibi oyunlarıda sehir dışındayken eski laptoptan oynarım konuya geleyim kasım ayı sistem tavsiyelerinden şunu çıkarttım kendime uygun olarak 3000 TL civarı butcem var ssd eklenmemiş bende eklemedim ama sorun değil 250 TL falan bir ssd alırım bugun bimekste çalışan satıcıyla ayak ustu konuştum git vatandan topla fiyatları uygun dedi, işlemci olarak amd, ekran kartı olarak gtx970 ve uzeri nvidia öneririm dedi sizlerin bu konuda dusunceleri neler? Bu arada klavye, mouse özel oyuncu setim var (steelseries) monitör olarak elimde tv olarak yılda 1-2 defa kullandıgım samsung B2230HD Monitör ve Tv var internette 50hz yazıyor bilmiyorum sorun yaratır mı?
  • İşlemci: Intel Core i5-4690K
  • Anakart: MSI Z97 Gaming 5
  • Ekran Kartı: MSI GTX 970 TwinFrozr V Gaming 4G
  • Bellek: HyperX Beast 8 GB (2x4GB) 1866MHz
  • İşlemci Soğutucu: Cooler Master Hyper T4
  • Sabit Sürücü: WD Caviar Blue 1 TB 7200 Rpm
  • Kasa: Zalman Z3 Plus
  • Güç Kaynağı: FSP Raider 750 80+ Silver

Technopatın paylaştıgı bu sistem uzerinde oynama yapmama gerek var mı yoksa aynen alayım mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM' leri 1600 MHz alabilirsin. Kasa olarak ta Zalman battı haberi yayınlanmıştı, garantisi sorunlu olabilir onun yerine başka alternatif seçerseniz daha iyi olur. Birde Nvidia masaüstü grafik kartlarında 800 serisini çıkarmadı o satıcı nasıl öneriyor anlamadım:D

Zalman'ın yerini hiçbir firma dolduramaz F/P konusunda. Hepsinin gözünü "para" mı bürüdü desek, ne desek? :)

Sistem gayet hoş fakat değiştirilmesi gerekenler var.

- Ekran kartını stokta zor bulursun. Ön sipariş için parasını ödeyen adamların eline bile geçmedi o kart düzgün şekilde.
Bunu al: GIGABYTE GTX 970 G1 Gaming, 4GB, GDDR5, 256 bit 13, Fiyat: 1.275 TL

- Sabit sürücüyü Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm ile değiştir.
Seçim: Seagate 3.5" 1Tb Barracuda Sata 3.0 64Mb Cache 7200Rpm Harddisk - Vatan Bilgisayar

- O sisteme o güç kaynağı çok fazla. Üstelik bütçen için pahalı gelir.
Bunu seç: Cooler Master Rs-600 B Serisi 600W Güç Kaynağı - Vatan Bilgisayar

Gerisi gayet iyi.

Türkiyedeki müşteri hizmetleri ve satıcılarını bilmiyormusunuz? 2 ay digiturkten kurtulmak için ugraştım 10dk içinde 4 musteri temsilcisiyle konuştum birisinin olur dediğine diğeri olmaz diye ugraştırdılar kısacası araştırmadan birşey almaya gittin mi adamlar sallayıp duruyor zalman konusunda garanti problem değil

ssd takmam da problem olmaz sanırım o güç kaynagı izmirde bilgisayarcı arkadaşım var ekran kartını aramasını istedim eger bulamazsa bu urune bakarım ama buyuk olasılıkla bulamaz

O.C atmayacaksan işlemcide "K" ibaresine, anakartta "Z" ibaresine para ödemek zorunda değilsin kardeşim. Zaten alacağınız işlemcinin içinde Turbo oluyor. Sana bu sistemi tavsiye ederim. 18 inç cantlara sahip bu sistem ile yerinde duramazsın. :)
3000 970.png

"Ben bütçemi 187 tl aşabilirim, beni uçur" dersen sana bu sistemi öneririm.
318.png

O.C atmayacaksan işlemcide "K" ibaresine, anakartta "Z" ibaresine para ödemek zorunda değilsin kardeşim. Zaten alacağınız işlemcinin içinde Turbo oluyor. Sana bu sistemi tavsiye ederim. 18 inç cantlara sahip bu sistem ile yerinde duramazsın. :)
Eki Görüntüle 32028
"Ben bütçemi 187 tl aşabilirim, beni uçur" dersen sana bu sistemi öneririm.
Eki Görüntüle 32029
O.C yapmayacağım kafam karıştı çünkü ben böyle bakmamıştım. İlk paylaştığın sistem daha mantıklı ekran kartına o kadar para vermeye gerek yok aralarında çok fark yok diyorlar.Pekala ilk paylaştığın sisteme ssd eklemek istersem şuanda vatanda kampanya var bazı ürünlerde sorun olur mu?

İşlemci: Intel Core i5 4690 Soket 1150 3.5GHz 6MB Cache 22nm İşlemci
Anakart: MSI H97M-G43 Intel H97 Soket 1150 DDR3 1600Mhz
Ram: CORSAIR 8GB (2x4GB) Vengeance Pro DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit Ram
Ekran Kartı: MSI GTX970 GAMING GDDR5 4GB 256Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı
Kasa: ZALMAN Z3 PLUS MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA
Güç Kaynağı : COOLER MASTER GX-2 80PLUS 650W GÜÇ KAYNAĞI
HDD: Seagate 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk

Ben de böyle bir sistem hazırladım, tabi en iyisini @Silinen üye hocam bilir.

2 bilgisayarcı arkadaşımla konuştum oc yapmana gerek yok o paraya aldığın sistem zaten sana yeterli diyor. Yarın vatana gideceğim msi gtx970 ne kadar sürede temin edebilirler diye. Uzun sürerse neutral hocamın dediği gigabyte gtx970 alacağım. Laptop alması bu kadar zor olmamıştı ama masa üstü gerçekten çok zor karar veremiyorum fakat kesin olan birşey var oc yapmayacagım

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı