i5 4690K ve MSI Z97 PC Mate tabanlı PC açılmıyor

sticky

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bugün vatan bilgisayardan i5 4690K, MSi z97 PC Mate anakart satın aldım. Bugün montajı yaptım ve bilgisayarı açtım. Eski SSD'yi taktığım için ilk açılısta bios anasayfasını inceledim sonrasında bilgisayarı yeniden açtım tekrar tekrar açıldı. Eskiden windows yüklüydü ama parçalar değiştiği için tabii ki windows açılmıyordu. Kapandı ve sonra usb bellek ile windows 8.1 kurmak istedim. Bilgisayar açılmadı. Bir kere kısa süreliğine açıldı ancak. PSU, işlemci fanı ve ekran kartı fanı çok hızlı bir şekilde dönmeye başladı. Sonrasında kapattım power tuşuna basıp. Bir daha da bilgisayar açılmadı. Sebebi nedir arkadaşlar? PSU'yu farklı bilgisayarda denedim ve çalıştı. Acaba anakart, işlemci veya başka bir ürünü yakmış olabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Türkçe kullanımı hatası yüzünden yiğenimin hesabı ile girdim. PSU çalışıyor evet. Farklı bir bilgisayarda denedim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı