i5 6200U Laptop'a Upgrade vs Yeni Bilgisayar

Asrın_Tek

Hectopat
Arkadaşlar başlıktan da belli olduğu gibi sizce bu bilgisayarı yükselteyim mi yoksa yeni bilgisayar mı almak daha mantıklı?

Sistem özellikleri:
İşlemci: Intel (TM) Core (TM) i5-6200U CPU 2.30 GHz 2.40GHz
Yüklü bellek ve sistem türü: 12 GB RAM / 64 Bit
Ekran kartı (GPU-0): Intel (R) HD Graphics 520
Oluşturucu (GPU-1): AMD Radeon (TM) R5 M420 2 GB

Bilgisayar markası: Lenovo
Hafıza: 500 GB HDD VE 120 GB SSD (SSD'de hiç oyun yok ve sistem SSD'ye kurulu PC 10 SN de açılıp kendine geliyor :D )

Babam bu bilgisayarı arkadaşından almış ve aldığı kişinin çocuğu bana GTA 5'i bile rahat oynayabildiğimi söyledi ama ben emin değilim (Bu ikisi benim de arkadaşım)

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar başlıktan da belli olduğu gibi sizce bu bilgisayarı yükselteyim mi yoksa yeni bilgisayar mı almak daha mantıklı?

Sistem özellikleri:

Hafıza: 500 GB HDD VE 120 GB SSD (SSD'de hiç oyun yok ve sistem SSD'ye kurulu PC 10 SN de açılıp kendine geliyor :D )

Babam bu bilgisayarı arkadaşından almış ve aldığı kişinin çocuğu bana GTA 5'i bile rahat oynayabildiğimi söyledi ama ben emin değilim (Bu ikisi benim de arkadaşım)
Yeni bilgisayar

Benim 200 fps gibi bir hedefim yok sadece oyunlarda minimum 60 fps alma hedefim var.
örneğin : eu4 , battlefield serisi , heroes and generals

ama bazı oyunlarda 200 fps alıyorum 😀

şu an da da oyun oynayabiliyorum rahatlıkla ama çoğu oyunda hızlı bir şekilde ısınıyor ( fakat 60 fps altına genellikle düşmüyor)
Fortnite da genellikle 50 fps üzerinde alıyorum
Lütfen bir kaç kişi daha cevap versin :(

Benim 200 fps gibi bir hedefim yok sadece oyunlarda minimum 60 fps alma hedefim var.
örneğin : eu4 , battlefield serisi , heroes and generals

ama bazı oyunlarda 200 fps alıyorum 😀

şu an da da oyun oynayabiliyorum rahatlıkla ama çoğu oyunda hızlı bir şekilde ısınıyor ( fakat 60 fps altına genellikle düşmüyor)
Fortnite da genellikle 50 fps üzerinde alıyorum
Lütfen bir kaç kişi daha cevap versin :(
Ne kadara alicaksin PC yi o önemli bende de aynı islemci var ek olarak ekran kartı Euro truck 30-60 aliyorum ortalama ama kasma olmuyor GTA 5 daha önce indirmiştir 2 yıl oldu en az kasma hissetmemistim.Pubg gibi oyunlarda ise mutlaka kasma olur.

Ben OUBG oynamam ama Fornite oynuyorum ve atlama kısmı hariç genellikle 50 fps üzeri alıyorum
ets 2 de ebn gelenllik 50-60 alıyorum ama çabuk ısınıyor
Benim pc çabuk ısınır ondan dolayı pek hoşuma yoksa çoğu oyunu oynattırıyor gitmiyor
en fazla 4000 tl harcayabilirim
yukarıda dediğim gibi battlefield serisi , fortnite , ets 2 ve benzeri oyunlarda 60 fps alsam bana yeter

cevaplar için teşekkürler

Sistem özellikleri:

Kanki konuyla bir bağlantısı yok ama ssd yi nasıl taktın ? Cd rom yerine mi ?

Yeni konular

Geri
Yukarı