i5 6400 Ekran Kartı Tavsiyesi

Teknobiyotik üzerinden 1699 Türk Lirasına XFX RX 580 8 GB Modeli bulunuyor. O fiyatı haketmiyor mu ? GTX 1050 Ti Hepsiburada'nın da KDV indirimine denk geldi ve fiyatı 800 civarında geziyor. Uzun süreden sonra bu fiyatlar insanın gözünü cezbediyor. GTX 1050 Ti ye fazla gönlüm kaymıyor çünkü RX 470 gibi bir kart kullanıyordum ve arızalandı. Kartıma veda etmek zorunda kaldım. Zamanında 917 TL'ye almıştım. Daha güçlü bir karttan daha güçsüz, düşük bir karta geçmek zor olacak gibi geliyor. Hala bir tarafım RX 580 de kaldı. Farklı fikirleriniz varsa alabilirim.

Teknobiyotik üzerinden 1699 Türk Lirasına XFX RX 580 8 GB Modeli bulunuyor. O fiyatı haketmiyor mu ? GTX 1050 Ti Hepsiburada'nın da KDV indirimine denk geldi ve fiyatı 800 civarında geziyor. Uzun süreden sonra bu fiyatlar insanın gözünü cezbediyor. GTX 1050 Ti ye fazla gönlüm kaymıyor çünkü RX 470 gibi bir kart kullanıyordum ve arızalandı. Kartıma veda etmek zorunda kaldım. Zamanında 917 TL'ye almıştım. Daha güçlü bir karttan daha güçsüz, düşük bir karta geçmek zor olacak gibi geliyor. Hala bir tarafım RX 580 de kaldı. Farklı fikirleriniz varsa alabilirim.
1700 TL'ye RX 580 8GB bence kaçırma.

Şu anlık 1750 civarı. Yaz tatilinde 2000 civarı olabilir.
Bence GTX1060 6G alın ve ilerde monitör alırsınız. Hatta elinize para geçince 144 Hz bir monitör alırsınız. Monitör zaten var elinizde. Ancak 1050Ti alırsanız inanınki istediğiniz performansı alamayıp hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Elinizdeki monitör zaten FHD bir monitör ve bu ekran kartı ile tam performans alarak bütün oyunları oynarsınız. İşlemciniz GTX1060 ile çok güzel ikili olur.
Asus TURBO Nvidia GeForce GTX 1060 6GB 192Bit GDDR5 (DX12) Fiyatı
Zotac AMP! Edition Nvidia GeForce GTX 1060 6GB 192Bit GDDR5 Fiyatı
Bu ikisinede bir bakın derim.

Bence GTX1060 6G alın ve ilerde monitör alırsınız. Hatta elinize para geçince 144 Hz bir monitör alırsınız. Monitör zaten var elinizde. Ancak 1050Ti alırsanız inanınki istediğiniz performansı alamayıp hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Elinizdeki monitör zaten FHD bir monitör ve bu ekran kartı ile tam performans alarak bütün oyunları oynarsınız. İşlemciniz GTX1060 ile çok güzel ikili olur.
Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Şu anda GTX 1060 6GB daha ucuz görünüyor fakat ilerde monitör alma gibi bir hedefim var ve G-Sync monitörler gerçekten çok tuzlu. RX 580 daha pahalı fakat FreeSync monitörler cebimizi fazla yakmaz derece bir fiyatta. Hala kararsız olduğumu dile getirmek isterim. Ekran kartı konusunda bu kadar düşüneceğim ve kararsız kalacağım aklımın ucuna gelmezdi. Konu hala güncel tavsiyelerinizi ve sistemime uygun ekran kartı düşüncelerinizi bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı