i5 6400 GTX 1060 GB Sistem Yükseltme Tavsiyesi

grkns

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle sistemimden bahsedeyim:

Anakart: MSI H110M
İşlemci: i5 6400 2.7 GHz
RAM: 8GB DDR4 2133 MHz
Ekran kartı: GTX 1060gb 6GB Zotac AMP
SSD: 240GB
HHD: 1TB
PSU: 600W
Kasa: Zalman Z3 plus

Streamlabs OBS(video kayıt programı) ve emulator yardımıyla pubg mobile oynayarak YouTube'a video atmak istememle başladı problemim. Tencent Gaming Buddy emulatorunu kurdum oyuna girdim ama ne ayar yaptıysam oyun 30 40fps arası gidip geliyor, çatışmalarda 10 20fps lere düşüyor ve en büyük sorun ise oyun donuyor, donduğunda garip robotik sesler çıkarıyor ve 5 - 10 saniye sonra düzeliyor ama tam randımanlı oynayamıyorum. Bu süreçte CPU ya baktığımda %95-100 arasında çalışıyor. Anladığım kadarıyla benim işlemcim bu istediğimi yapmak için yetmiyor. Sistemimin bir mobil için bu kadar kastıracağını düşünmemiştim. Tamam çok iyi olmayabilir bilgisayarım ama bir mobil oyunda bile bunu yapması canımı sıktı ve günlerdir denemediğim şey kalmadı.

Açıkçası çok para harcamak istemiyorum. Yani minimum ne kadar bir masrafla yenilersem benim için o kadar iyi. Yani örnek verecek olursam işlemcimi satıp i7 7700 alsam olur mu? Anakartım 6.nesil işlemciyi destekliyor. 7.nesil işlemci taksam ne problem olabilir? Ya da AMD Ryzen 2600 + anakart + ekstra 8 GB RAM daha alsam olur mu?

Sistemimi upgrade etmek istiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bu arada sistemi komple satmaya kalksam bu haliyle ne kadar eder?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci darboğaz yapıyor. Özellikle PUBG gibi tek çekirdek kullanan oyunlarda daha çok sorun yaratır. Anakartın bios sürümünün 7. nesil işlemciyi desteklediğinden emin ol, eğer desteklemiyorsa biosu son sürümüne güncelleyerek söylediğin işlemciyi kullanabilirsin.

İşlemci darboğaz yapıyor. Özellikle PUBG gibi tek çekirdek kullanan oyunlarda daha çok sorun yaratır. Anakartın bios sürümünün 7. nesil işlemciyi desteklediğinden emin ol, eğer desteklemiyorsa biosu son sürümüne güncelleyerek söylediğin işlemciyi kullanabilirsin.

işlemci hayvan gibi darboğaz yapıyor.ekran kartı %50 lerdeyken işlemci %100leri görüyor.

Anakartın bios 5.7 ve üzeri 7.nesil kaby lake işlemciyi destekliyormuş.sanırım 7.nesilin kod adı kaby lake :) baktım benim bios sürümü 5.9 yani elimdeki i5 6400 satıp i7 7700 alacağım bir tane ikinci el bir de ram alacağım 8gb daha

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı