İ5-6400 GTX 745 sistem yükseltme

Bora_Türkiye

Hectopat
Intel i5 6400 işlemci.
8 GB DDR3 RAM.
GTX 745 4 GB ekran kartı.
1TB HDD.

Bu özelliklere sahip bilgisayarım var. Başlıktan anladığınız üzere ilk ne güncellemesi yapmalıyım? Ekran kartını yaz ayında 1660 Ti ile yükseltmek istiyorum, ondan sonraki zamanlarda hangi donanımı güncellersem daha verimli olur?

İşlemcin 1660 Ti için çok güçsüz, ekran kartını değiştirmek istiyorsan işlemcini de değiştirmelisin. R5 2600-2600X veya i5 9400-9400F gibi bir seçim yapabilirsin 1660Ti'ye. Bunlarla birlikte DDR4 bir anakart ve ram almanı da öneririm. Kısacası bilgisayar değişmeni öneririm.

Intel i5 6400 işlemci.
8 GB DDR3 RAM.
1TB HDD.

Bu özelliklere sahip bilgisayarım var. Başlıktan anladığınız üzere ilk ne güncellemesi yapmalıyım? Ekran kartını yaz ayında 1660 Ti ile yükseltmek istiyorum, ondan sonraki zamanlarda hangi donanımı güncellersem daha verimli olur?
Bence yazın sat o sistemi yeni bir sistem topla . Böyle uğraşmaya değmez.

Intel i5 6400 işlemci.
8 GB DDR3 RAM.
1TB HDD.

işlemci 1050 ti yi bile besleyemiyor. önerim ryzen 3100 ve b450m anakart

İşlemcin 1660 Ti için çok güçsüz, ekran kartını değiştirmek istiyorsan işlemcini de değiştirmelisin. R5 2600-2600X veya i5 9400-9400F gibi bir seçim yapabilirsin 1660 Ti'ye. Bunlarla birlikte DDR4 bir anakart ve RAM almanı da öneririm. Kısacası bilgisayar değişmeni öneririm.

Hocam bu düşünceye girdim fakat böyle yaparsam daha da çok masraf çıkar.

Diğer hocalarıma baktığımda çoğunuz işlemci önerdiğini gördüm. Anakart değişimine girersek daha çok masraf çıkar.

Hocam işlemci alırsam sokete uyumlu almam gerekecek o zaman Max 9. nesil işlemci almam lazım yeni anakart alırsam 10. nesil alabilirim hem ileri bir zaman olacağı için ileri bir zamanda nesilleride kullanabilirim. Kısaca daha çok masraf çıkacak :(

Dostum işlemcin güçsüz, ramin sanıyorum tek kanal ve ddr3. Bunun üzerine eğer 1660 ti alırsan -ki 1660s daha ucuz ve performans farkı neredeyse yok- muhtemelen kartın sadece %60 kadarını kullanacaksın. Bunun da üzerine gereksiz yere işlemcine yük bindireceksin. Bence diğer arkadaşların da dediği gibi önce işlemci almaya bak. Anakartla beraber biraz masraflı olacaktır ama maalesef piyasa bu. Eğer o kadar veremem dersen bence iki ram al ddr4 birde ekran kartı olarak da1650s al. Yoksa sistemi baştan elden geçirmen gerekecek.

Geri
Yukarı