i5 6402P ve GTX 1050 Ti Ani GPU Düşüşü

MonkeyDGarp

Hectopat
Merhaba arkadaşlar şimdi benim sorunum oyun oynarken GPU kullanımı aniden düşüyor. HDD kontrol ettim ortalama 167 MB/s diyor. Sistem özelliklerime bakar mısınız, sorun nerede?

GTX 1050 Tİ
Intel Core i5 6402P
8 GB RAM 2133 MHz
300W PSU (12V kanalından 21A veriyor)
H110M-D Anakart
1 TB HDD 7200 RPM

Son düzenleyen: Moderatör:
O işlemci ekran kartıyla dar boğaz yapmaz sorun güç kaynağında olabilir belki, ani güç kaybı yaşıyor olabilirsin.

Hangi oyunlarda yaşıyorsunuz?
Apex Legends, ARK: Survival Evolved ve LoL'de de oyuna girdiğim ilk 5 dakikadan sonra gidiyor. Harita büyüklüğü arttıkça sorun artıyor gibi. Apex Legends'de 20 dakikada 1 takılıyor. Akıcı oynayabiliyorum ama ARK ve Black desert gibi oyunlarda da oluyor.

@MonkeyDGarp Online oyunlarda harita ve oyuncu sayısı artınca, işlemciye binen yük çok artıyor. Oyun esnasında, CPU kullanım değerine bakar mısınız? Muhtemelen işlemci tarafından bir sorun yaşıyorsunuz. Darboğaz yaratma ihtimali var. Bende de i5 6400 var, bazı oyunlarda işlemci tarafından anlık darboğaz yaşayabiliyorum. LoL'de FPS sınırı getirmeniz, anlık takılmayı yok edebilir. Diğer oyunlarda çok yardımı olmaz sanırım. Belki 30 FPS sabitlemesiyle deneme yapılabilir onlarda da.

Merhaba arkadaşlar şimdi benim sorunum oyun oynarken GPU kullanımı aniden düşüyor. HDD kontrol ettim ortalama 167 MB/s diyor. Sistem özelliklerime bakar mısınız, sorun nerede?

GTX 1050 Tİ
Intel Core i5 6402P
8 GB RAM 2133 MHz
300W PSU (12V kanalından 21A veriyor)
H110M-D Anakart
1 TB HDD 7200 RPM
PSU yetersiz bence.

Ramde yetmiyor olabilirmi Ark Survival oynarken 7 Gb kullanıyor Apex Legends 6 Gb kullanıyor ve Apex akıcı oynayabiliyorum droplar inanılmaz nadir oluyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı