i5-6402P ve RX480 Nitro+ Oyun Performansı Nasıl Olur?

Furkan ATICI

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi günler herkese. Böyle bir sistem sipariş verdim araştırmalarım sonucunda. Sizce performansı nasıl olur? Oynadığım oyunlar GTAV - ETS2 - Skyrim - H1Z1 - CS:GO tarzı oyunlar.

Sisteme SSD eklemedim çünkü bütçem 200TL artıyordu ve alamadım. Daha sonra sisteme 8GB ek RAM ve 120GB'lik SSD takviyesi yapmayı düşünüyorum.

Bir sorum daha olacaktı. Şimdi malum sistemde SSD olmadığı için Windows SSD'ye kurulamayacak. Sonradan SSD alıp sisteme eklesem nasıl olacak, çünkü anladığım kadarıyla Windows'un SSD'ye kurulu olması tavsiye ediliyor?

Sistem:
  • Intel Core i5-6402P 6M 2.80GHz 1151
  • MSI B150M Gaming Pro D4 2133Mhz mATX 1151
  • Kingston HyperX Fury 8GB DDR4 2133Mhz CL14 (HX421C14FB2/8)
  • Sapphire RX480 Nitro+ 8GB GDDR5 256Bit (11260-07-20G)
  • Western Digital Blue 1TB 64MB 7200RPM (WD10EZEX)
  • Zalman Z3 Plus Mid Tower Kasa/Siyah
  • Aerocool KCAS 600W 80+ Bronze Aktif PFC Güç Kaynağı

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem güzel. Saydığınız oyunlarda güzel performanslar göreceğinize eminim.
SSD sorusu ise maalesef windows'u ssd'ye bir daha kurman gerekecek. Ama ssd'ye hızlı bir şekilde kurarsın sıkıntı olmaz. Bu arada oyunları ssd'ye atacaksan 250gb ssd öneririm.

Full HD Ultra' da bütün oyunları oynatacaktır. Tavsiyem ekran kartının 4GB modelini ve HDD' yi Seagate alıp SSD eklemeniz :)

Sadece SSD'ye katılıyorum WD iyi HDD'ler ütetiyor. Ekran kartı içinde fiyat farkı pek yok ve ilerisi açısından 8GB daha iyi olur. :)
Ortalama 200 TL fiyat farkı var. Bu göz önüne alındığında ssd eklemek daha mantıklı. Ayrıca 4gb VRAM 2-3 yıl içinde muazzam bir grafik artışı veya sistem gereksinimi istemezse 1080p için yeterli olacaktır. Onu da ultra-very high ayarlar için söylüyorum. :)

Gayet başarılı bir sistem.Oyunları SSD ye kurmayacak isen SSD pek de önemli değil zaten 7200rpm bir Hdd ye windows 10 kurduğun sürece gayet hızlı çalışıyor.SSD alırsan 240 gb al windows kurulumunu yaparken kurulacak disk i SSD ni ayarlarsın. Oyunlarıda SSD ne gayet rahat kurabilirsin

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı