Çözüldü i5 650 Sistem Roblox oynarken dondu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

WhyMeBro

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayarımda oyun oynarken bilgisayar bir anda dondu. Olay şöyle oldu, ben Roblox oynuyordum ve bir oyuna gireyim dedim. İlk girdiğim zaman küçük takılma oldu sonra daha uzun süreli oldu ve en sonunda direkt dondu. Farenin ışığı yanıyordu ancak klavyenin ki yanmıyordu ve o sırada oyunun müziği çalmaya başladı. Öyle kaldi. Harddisk ışığı sürekli yanınca ben de 5 saniye basılı tutup bilgisayarı kapattım. Sizce neden bu oldu?
Sistemim ise:
İşlemci: i5 650.
4 GB RAM var.
Ekran kartı: AMD HD 4650.
500GB HDD.

Çözüm
Ee, sistem her an donabilir. Onlarca donanım yazılım hepsi bir anda çalışıyor. Birinin aksaması sistemi hatalara boğabiliyor.
Sürekliliği yoksa sıkıntı yok.
Ee, sistem her an donabilir. Onlarca donanım yazılım hepsi bir anda çalışıyor. Birinin aksaması sistemi hatalara boğabiliyor.
Sürekliliği yoksa sıkıntı yok.

Çözüm
Ee, sistem her an donabilir. Sürekliliği yoksa sıkıntı yok.
Ancak ben hiçbir zaman sistemi zorlamıyorum. Yani demek istediğim ekran kartını genelde sadece %30 civarında kullanıyorum. Sebebi ise ekran kartı yük altında sıcak çalışıyor diye ancak zaten bir bilgisayarın bir kere bile donması aslında bir sıkıntısı olduğu anlama gelmiyor mu?

Ancak ben hiçbir zaman sistemi zorlamıyorum. Yani demek istediğim ekran kartını genelde sadece %30 civarında kullanıyorum. Sebebi ise ekran kartı yük altında sıcak çalışıyor diye ancak zaten bir bilgisayarın bir kere bile donması aslında bir sıkıntısı olduğu anlama gelmiyor mu?
O an herhangi bir Windows servisi aksamıștır. Sistem yanıt vermemiştir. Ve donmuştur.
Bu bir olay.
Eğer bu olay sürekli devam ediyorsa bir sıkıntı var demektir.
Sistem eski, CPU ve GPU'nun termal macununu yenilemeni ve sistemin tozunu almanı öneririm.

O an herhangi bir Windows servisi aksamıștır. Sistem yanıt vermemiştir. Ve donmuştur.
Bu bir olay.
Eğer bu olay sürekli devam ediyorsa bir sıkıntı var demektir.
Sistem eski, CPU ve GPU'nun termal macununu yenilemeni ve sistemin tozunu almanı öneririm.
Şimdi ben bilgisayarı açayım ve bir sıkıntı var mı yok mu diye söyleyeyim.

Geri
Yukarı