i5 650 ve GTX 560 Ti Uyumu

Dediğim gibi GTX 1050 - E5450 sistem ekran kartına yaslanarak işleyen bir sistem. Yani ayarları Low çekip oynayabileceğin bir sistem değil. Video gördüğün gibi oyunlar da ayarlar hep Ultra çekilmiş. G4400 - GT 1030 Ultra harçı değil. Oynatamaz da zaten. Medium - Low karışık işini görür. Ama kullandığı platform geleceğe yöneliktir. Mönitör olarak önerim;
Yorumlar da içinden HDMI kablosu çıkmıyor denmiş. Sorup alın.
Peki DDR4 sistemini güncellemek istesem ilerde hangi parçaları değişebiliyor pek bir bilgim yok bu konuda. Güçlendirmek için mesela.

Anlatım için teşekkür ediyorum ellerine sağlık. Şuan kafamda 2 farklı sistem önerisi var 1. bu şuan önermiş olduğun, 2. olarakta @Neko 'nun önermiş olduğu DDR4 temelli sistemi.
İkisinide değerlendireceğim araştıracağım.
Senin önermiş olduğun sistemi ortak sitede toparladım uygun olup olmadığına bakabilirsen sevinirim.
Benim attığım linklerdeki gibi farklı sitelerden toplayıp, daha ucuza bileşen bulabileceğin satıcılara yönelmeni öneririm. Örneğin E5450 orda 120 lira benim attığım linkte yaklaşık 80 lira. Ama Aliexpress kargosu hemen 1 hafta sonra gelir diyemem, 1 ay gibi bir süre bekletebilir de, şans meselesi biraz.
4 slot RAM alacaksan anakarttada 4 slot olmasına dikkat etmen lazım. Seçtiğin kasa içerisindeki PSU'nun değerlerine bakamadım şu an, onun da önceki mesajımda saydığım değerleri karşıladığına dikkat etmen lazım. Karşılıyorsa eğer sorun olmaz diye düşünüyorum. Karşılamıyorsa sistemi topladıktan sonra PSU değiştirmek zorunda kalırsın o yüzden dikkatli seçim yapmak lazım.

YouTube'a GT 1030 vs GTX 1050 yazarsan FPS değerlerini karşılaştırmalı görebilirsin. Bu aklında varsa eğer diğer işlemciler, ekran kartları içinde geçerli. YouTube'da pek çok karşılaştırma ve benchmark testleri mevcut.

İşlemci olarak i5 7600 ya da i7 7700 kadar yolu var. RAM tek slot olması avantaj aynı RAM'den bira tane daha takılarak 16 GB yapılabilinir. Öneridiği PSU 400W yani +12V kanalından 334W veriyor. GTX 1060 ve altındaki tüm ekran kartılarını takabilirsin demek oluyor bu da. AMD tarafında RX 580 bile takabilirsin.

Son düzenleme:
GT 1030 ile GTX 1050'yi karşılaştırmak saçma olur. Aynı kategoride değiller.

DDR4 sistemi en fazla I7 7700K'ya kadar geliştirebilirsiniz.

Siz zaten oyunları orta ve düşük ayarlarda oynamak istediğinizi söylemiştiniz.

G4400 + GT 1030 fazlasıyla işinizi görecektir.

DDR4 olması ve neredeyse sıfır bir sistem olması onu avantajlı yapıyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı