i5 650 ve GTX 560 Ti Uyumu

4x2 8 GB RAM ile Toplam 1.243 ₺ tutuyor.
Düzeltme:
X5460 yerine E5450'de seçebilirsin. Performanslar aşağı yukarı aynı fakat E5450 daha az güç çekiyor. Bunu bende şimdi araştırırken öğrendim. E5450 seçmek biraz daha mantıklı olabilir. Tahmini Teslimat Zamanı
Alternatif GTX 1050 modelleri:

İkinci el, 500 ₺:
Sıfır:

X5460 - GTX 1050 sistemin performansı bakımından fikir vermesi için bir video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

E5450 - GTX 1050 sistemin performansı:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:
Hocam 1000₺'ye bir tane sistem toplayacakken aklıma bir şey daha geldi onu da paylaşayım dedim.

Screenshot_2017-12-17-17-12-29-1.png

Bu sistemi de düşünebilirsiniz. 1180₺ ediyor.

PSU, HDD, Kasa ve RAM sıfır.

Ekran kartı ve işlemci az kullanılmış ve hala garantileri mevcut.

Neredeyse sıfır diyebiliriz bu sistem için.

Ayrıca DDR4 olduğu için geliştirmeye çok müsait bir sistem.

Şimdi 1000₺'lik bir tane toplamaya başlayacağım fakat DDR3 olacak.

Hatta bu işlemci daha ucuz:
https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-masaustu-intel-pentium-g4400-511736339/detay

@20 Percent Sizce önerdiğiniz o sistem benim önerdiğim I5 2500'den iyi mi?

İyi ise sebeplerini yazarsanız sevinirim.

Son düzenleme:
@20 Percent Sizce önerdiğiniz o sistem benim önerdiğim I5 2500'den iyi mi?

İyi ise sebeplerini yazarsanız sevinirim.

R7 260X'in performansı hakkında çok bilgi sahibi değildim açıkçası ancak aşağıya linkini koyduğum videolar üzerinden GTX 750 Ti ile olan karşılaştırmasını izledim. Ardından 750 Ti ile GTX 1050 arasındaki farktan emin olmak adına bu iki kartın da karşılaştırma videolarını izledim. Sonuç olarak GTX 1050 daha performanslı görünüyor. Bundan dolayı E5450 - GTX 1050 sistem i5 2500 - R7 260x sistemden bence daha iyi olur.

@20 Percent GTX 1050'nin daha performanslı olduğu doğru fakat I5 2500 ile E5450 arasındaki farkı unutmamak lazım.

Kendime alacak olsam I5 2500 alırdım. E5450 ile kıyaslanamaz bile.

4x2 8 GB RAM ile Toplam 1.243 ₺ tutuyor.
Düzeltme:
X5460 yerine E5450'de seçebilirsin.
Performanslar aşağı yukarı aynı fakat E5450 daha az güç çekiyor. Bunu bende şimdi araştırırken öğrendim. E5450 seçmek biraz daha mantıklı olabilir. Tahmini Teslimat Zamanı
Alternatif GTX 1050 modelleri:

İkinci el, 500 ₺:
Sıfır:

X5460 - GTX 1050 sistemin performansı bakımından fikir vermesi için bir video:

E5450 - GTX 1050 sistemin performansı:

Öncelikle @20 Percent ve @Neko ellerinize sağlık emekleriniz ve ilginizden ötürü. Anladığım kadarıyla @20 Percent 'ın önerisi daha iyi bir anlam çıkardım ben yazılarından. Bundan kaynaklı sanırım kuracağım sistem E5450 - GTX 1050 temelli olucak gibi duruyor.
Ama yinede 1 2 sorum var belki saçma gelebilir. İlk olarak darboğaz söz konusu olur mu bu "E5450 - GTX 1050" sisteminde. İkinci olarakta bu " E5450 - GTX 1050" için kasa @Onur_Korkmaz 'ın önerdiğinden başka bir kasa ne alabilirim 2. el de olabilir. Daha doğrusu "kasa seçerken nelere dikkat etmeliyim?" şeklinde sormam daha güzel olacak sanırım.

Şahsen ben o sistemi önermiyorum fakat size kalmış.

Biraz daha iyi bir ekran kartı var diye kalan diğer bileşenleri daha kötü bir sistem almazdım.

Bu arada 1000₺'ye bir sistem toplamıştım size fakat gerek kalmadı sanırım.

@20 Percent GTX 1050'nin daha performanslı olduğu doğru fakat I5 2500 ile E5450 arasındaki farkı unutmamak lazım.

Kendime alacak olsam I5 2500 alırdım. E5450 ile kıyaslanamaz bile.
Intel® Ürün Teknik Özellikleri - Karşılaştırma burdan baktım şuan söylediğin üzere E5450 daha eski gibi duruyor. Kafam biraz karıştı açıkçası:oops:

Şahsen ben o sistemi önermiyorum fakat size kalmış.

Biraz daha iyi bir ekran kartı var diye kalan diğer bileşenleri daha kötü bir sistem almazdım.

Bu arada 1000₺'ye bir sistem toplamıştım size fakat gerek kalmadı sanırım.
Hayır lütfen hem emeğin için hemde kesin bir karar vermediğim için tavsiyeni dinlemekten şeref duyarım. Benim pek bilgim yok bu bileşenler hakkında. Siz ne söylerseniz o benim için.

Hocam eğer ben ilerde sistemi geliştireceğim diyorsanız ikinci önerdiğim DDR4 olan sistemi öneririm.

Neredeyse sıfır denebilecek bir sistem o.

Eğer bütçem 1200₺ diyorsanız ilk önerdiğim sistemi öneririm.

Aralarında en fazla performansı bu sistem verecektir.

Bütçeniz 1000₺ ise bu sistemi öneririm:
Screenshot_2017-12-17-18-28-14-1.png

Hocam eğer ben ilerde sistemi geliştireceğim diyorsanız ikinci önerdiğim DDR4 olan sistemi öneririm.

Neredeyse sıfır denebilecek bir sistem o.

Eğer bütçem 1200₺ diyorsanız ilk önerdiğim sistemi öneririm.

Aralarında en fazla performansı bu sistem verecektir.

Bütçeniz 1000₺ ise bu sistemi öneririm:
Eki Görüntüle 271676
Aralarında en fazla derken ki kastınız DDR4 sistemimi yoksa bu önerdiğiniz mi?

İlk önerdiğim sistemden bahsettim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı