i5 6500 4.5GHz overclock sonuçları

Merhaba hocam. İşlemcim i5-2320 ve 1050 Ti ile darboğaz oluyor. Bu darboğazı biraz olsun azaltmak ve oyunlarda bir kaç FPS fazla almak için O.C yapsam faydasını görür müyüm? Anakartım H61M-Pro ama konuda geçen Z serisi anakart ile değiştirmeyi düşünüyorum. Isınma problem değil ona soğutucu bulurum.

Merhaba hocam. İşlemcim i5-2320 ve 1050 Ti ile darboğaz oluyor. Bu darboğazı biraz olsun azaltmak ve oyunlarda bir kaç FPS fazla almak için O.C yapsam faydasını görür müyüm? Anakartım H61M-Pro ama konuda geçen Z serisi anakart ile değiştirmeyi düşünüyorum. Isınma problem değil ona soğutucu bulurum.
O işlemci ile bahsettiğim yöntem olmuyor sanırsam dikkatli okumadınız.

Haklısınız tam olarak belirtmemişim anakart gereksimini ama alttaki yorumlardan birine yazmışım. 2. nesil ile olmuyor diye biliyorum ama BCLK değiştirerek 100 yerine 103-105 yaparsan ufak bir hız artışı olacaktır ama çok arttırırsan stabiliteyi kaybedersin. Z170 gerekmesinin sebebi o anakartlar da özel bir clock generator var böylece BCLK arttırılınca sistem sapıtmıyor.

@MissionTroll konu eskimiş ama elimde i5 6500 işlemci var metin2 oynuyoruz. doğal olarak birden fazla hesap açmamız gerekiyor ve inanılmaz işlemci darboğaza geciyor. i7 7700k işlemci aradım antika gibi piyasada bulunmuyor bulsanızda sıfır 8-9 nesil işlemci fiyatlarına satıyorlar. ben pek anlamıyorum. bu konu hakkında bir video yada adım adım anlatılan makele yazabilirmisiniz?​

@MissionTroll konu eskimiş ama elimde i5 6500 işlemci var metin2 oynuyoruz. doğal olarak birden fazla hesap açmamız gerekiyor ve inanılmaz işlemci darboğaza geciyor. i7 7700k işlemci aradım antika gibi piyasada bulunmuyor bulsanızda sıfır 8-9 nesil işlemci fiyatlarına satıyorlar. ben pek anlamıyorum. bu konu hakkında bir video yada adım adım anlatılan makele yazabilirmisiniz?​

Haklısın piyasada eski i7 işlemciler hala anlamsız fiyatlara satılıyor yeni nesil i3 performansı bile vermemelerinden rağmen. Ben Aliexpress'ten 9. nesil işlemci alıp taktım Z170 anakartıma. Eğer anakart değiştirmek istemiyorsan yapabileceğin en büyük performans artışını sağlıyacak işlem bu, fakat şuan ekonomik olarak ne kadar mantıklı bilmiyorum.

Geri
Yukarı