i5 6500 GTX 1050 Ti sistem oyunlarda takılma oluyor

Hocam buyurun CS:GO'da yaptım testi 2 dk DM attım 3 dakika da CS:GO FPS test yaptım 60 FPS kitledim 60 FPS sabitti

60 FPS sabit oynadığınızda takılma oldu mu?

Hocam vallahi ne deyim 60 FPS sabit oynadığımda takılma olmuyor gibi de görüntü o kadar yırtılıyor mu desem bildiğin ekran çiziliyor ama takılma yok gibi hissiyat veriyor tam açıklamayadım ama bu şekilde oluyor.

60 FPS'te ekran yırtılması normal. 60 FPS oynadığınızda takılma olmuyorsa ben PSU kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Online ise normal, hikaye tabanlı ise cipset ve BIOS güncelle. ( takılma eğer oyun kaynaklı değilse BIOS sürümünden kaynaklıdır, deneme yanılma yöntemi eski BIOS yazma: Sebep CPU ısı farklı, CPU cipset GPU iletişimsizligi ) bir BIOS da düzgün çalışan oyun bir sonra kin de takılabilir ).

Online ise normal, hikaye tabanlı ise cipset ve BIOS güncelle. ( takılma eğer oyun kaynaklı değilse BIOS sürümünden kaynaklıdır, deneme yanılma yöntemi eski BIOS yazma: Sebep CPU ısı farklı, CPU cipset GPU iletişimsizligi ) bir BIOS da düzgün çalışan oyun bir sonra kin de takılabilir ).
Bios 3 hafta önce windows 11 geçerken güncellemiştim en bios yüklemiştim ama ondan önce ne yüklü idi ona hiç dikkat etmedim 2 gün önce ilk çıkan bios sürümü yükledim bilgisayar açılmadı dram hatası verdi bir ram çıkardım sonra düzeldi ben de bir daha en son bios yükledim ama yıllar evvel böyle olmuştu 8 gb ram kullanıyordum bir ek daha aldım aynı model aynı değerler yalnız versionları farklı bir kaç kere aç kapa aç kapa bilgisayarı açmamıştı ondan sonra düzelmişti yıllardır sorunsuz kullanıyordum ama 3 hafta önce bu olayları yapana kadar hangi bios sürümünün kurulu geldiğini bilmediğim için ben de o yöntemi geçtim.
6 yıldır çalışan sistem yani her şey olmuş olabilir ama bios olayı da ayrı bir sorun.

Sevgili dostum merhaba.

Öncelikle sorun sadece Clock Speed düşmesi mi? Tüm konuyu maalesef okuyamadım. Bilgilendirirsen sevinirim.
Merhaba tam olarak sorun ne ile alakalı bende bilmiyorum oyunlarda anlık takılmalar yaşıyorum ben psu ile alakalı olduğunu düşünüyorum oyun içerisinde watt değerleri çok düşüyor onu haricinde pek bir bilgim de yok açıkcası yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Merhaba tam olarak sorun ne ile alakalı bende bilmiyorum oyunlarda anlık takılmalar yaşıyorum ben psu ile alakalı olduğunu düşünüyorum oyun içerisinde watt değerleri çok düşüyor onu haricinde pek bir bilgim de yok açıkcası yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Watt değerini gözlemlememiz için yardımınıza ihtiyacımız var. OCCT Power testi yapın.

Bu süreç esnasında HWINFO aracıyla limitlere bakmalıyız. Eğer ki Elekrikse Dizayn sebepli Throttle görüyorsak tam isabet demektir.

Watt değerini gözlemlememiz için yardımınıza ihtiyacımız var. OCCT Power testi yapın.

Bu süreç esnasında HWINFO aracıyla limitlere bakmalıyız. Eğer ki Elekrikse Dizayn sebepli Throttle görüyorsak tam isabet demektir.
Tabi ki yardımcı olucağım power testini nasıl yapıcağım.

Sen çıkmamış Windows 11 için BIOS güncelledin o yüzden, Windows 10 için BIOS ve cipset güncellemen gerekli. (Insider kullanıcısın.)

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı