i5 6500 GTX 1050 Ti sistem oyunlarda takılmalar oluyor

6 sene eskimiştir. Şöyle olsa Corsair kaliteli Psu olsa 6 seneden bişey olmaz fazla. Sistemler için 400 Watt düşük. Verim olmaz. 550 Watt aşaya önermiyorum. En azından şöyle bişey olabilir.https://www.vatanbilgisayar.com/cooler-master-elite-v4-80plus-600w-aktif-pfc-120mm-fanli-guc-kaynagi.html
Teşekkürler yardımın için bakalım deneyeceğim umarım psu değiştirince sorun çözülür.

Ben naçizane şu modelleri tavsiye ederim. Arkadaşın attığı psular gayet kaliteli ama güç ve segment olarak çok da güncel olmayan bu pc için bence fazla. Şu donanım ile kullanmak için psuya bu kadar para vermeye gerek yok. Yükseltme için de alınsa bile kısa sürede yükseltme yapacak gibi değilsiniz. O halde psu birkaç sene de zaten eskiyecektir. İleride yeni pc toplarsanız o pcnin kalibresine göre yeni üst segment psu alırsınız.
Şu iki psu işinizi görecektir.

Ben naçizane şu modelleri tavsiye ederim. Arkadaşın attığı psular gayet kaliteli ama güç ve segment olarak çok da güncel olmayan bu pc için bence fazla. Şu donanım ile kullanmak için psuya bu kadar para vermeye gerek yok. Yükseltme için de alınsa bile kısa sürede yükseltme yapacak gibi değilsiniz. O halde psu birkaç sene de zaten eskiyecektir. İleride yeni pc toplarsanız o pcnin kalibresine göre yeni üst segment psu alırsınız.
Şu iki psu işinizi görecektir.
Önerin için teşekkürler bunları aldığımda şuan yaşadığım sorunları yaşamam dimi ?

Eğer sorun güç kaynağındaysa evet bunlardan birini aldığında sorun da ortadan kalkar. Ama hala sorunun neden olduğuna emin değiliz değil mi? Bir tanıdıktan PSU alma şansın varsa denemek maksadıyla al ve dene. Eğer PSU değiştirince sorun ortadan kalkarsa o zaman kendine yeni bir PSU alırsın.

Eğer sorun güç kaynağındaysa evet bunlardan birini aldığında sorun da ortadan kalkar. Ama hala sorunun neden olduğuna emin değiliz değil mi? Bir tanıdıktan PSU alma şansın varsa denemek maksadıyla al ve dene. Eğer PSU değiştirince sorun ortadan kalkarsa o zaman kendine yeni bir PSU alırsın.
Tam olarak bende sorunun nerden kaynaklandığını bilmiyorum temiz kurulum yaptım işlemci ve ekran kartın termal macunlarının yeniledim msi afterburnerla değerler (kullanım) normal gözüküyor ssd yeni aldım 1.5 hafta önce bu olaylar başlayınca farklı bir hdmi kablosu ile denedim ama hiçbiri çözüm olmadı ekran kartının veya işlemcinin bozulma ihtimali var mı yani pek bilgim yok ama gene sormak istedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı