İ5-6500 GTX 1060 6 GB Darboğaz Sorunu

Mispyth

Hectopat
  • i5 6500 (stock fan)
  • MSI GTX 1060 6 GB Gaming X
  • MSI B150A Gaming Pro
  • HyperX Fury 8 GB DDR4 2133 MHz RAM (tek kanal)
Öncelikle Merhabalar GTA V ve PUBG'de darboğaz sorunu yaşıyorum. Fakat yüksek ayarlarda bir sıkıntı olmuyor. Ama ani donma veya FPS yüksek olsa bile kasmalar oluyor. Bunun nedenini bir türlü anlayamadım. 8 GB RAM tek modül olduğu için olabilir mi?1 tane daha aynı model RAM'den alsam, dual yapsam sorun çözülür mü ? Yardım ederseniz ve cevaplarsanız çok sevinirim.

Düşük ayarlarda darboğaz olması normal. Çünkü ekran kartına binen yük az olduğu için yüksek FPS elde ediyorsun fakat işlemci bu FPS'yi işlemeye yetişemediği için darboğaz oluyor. Formül basit, seninde belirttiğin gibi ayarları yükselterek bu durumu ortadan kaldırabilir ve ya en aza indirebilirsin.

İlla düşük ayarlarda yüksek FPS alacağım diyorsan işlemcini yükseltmelisin.

Elindeki RAM'i de sat 2 tane 3000Mhz 8GB RAM al. Toplam 560TL fiyatı var zaten buyur.
Tekrardan Merhabalar Anakartım ve işlemcim destekler mi ? bu ram XMP destekli fakat işlemcim ile ankartım destekler mi bilmiyorum. anakartımda XMP desteği var diye biliyorum ama maksimum 2133 mhz destekliyor yazıyor anlamadım. yardımcı olursanız çok sevinirim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı