i5 6500 ve GTX 1060 6 GB Darboğaz Sorunu

Maybach

Kilopat
Makaleler
2
Sistemim:
  • i5 6500 stok fan
  • GTX 1060 6 GB
  • 8 GB 2133MHz RAM tek modul
  • MSI B150A Gaming Pro anakart
  • Highpower 750 watt PSU

1060'dan önce Sapphire R9 380X kullanıyordum ve sistemimi 1060'a yükselttim
fakat PUBG'de CPU kullanımı %90 iken GPU kullanımı ise %45-50, bazen 60 oluyor. CPU sıcaklık değeri ise 75-80 ultra düşük fark etmiyor. FPS'ler aynı sadece ultrada GPU kullanımı artıyor. GTA'da ise işlemci kullanımı yine %90, GPU kullanımı %70'lerde. Apex Legends, Witcher 3 gibi oyunlarda sıkıntı yok fakat RAM'imin tek modül 8 GB olması olabilir mi bilmiyorum. İşlemcimin yetersiz kalması da bir alternatif fakat çoğu forumlarda i5 6500 gayet yeterli yazıyor, bazı forumlarda 8 GB yetersiz kalıyor.
Anlayamadım yardımcı olursanız çok sevinirim.

PUBG'de değerler:

368469

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam boot camp e inmişsin orada CPU kullaniminin artip FPS düşmesi çok normal. Öyle bi kartla düşük ayarda oynamana gerek yok. Doku ve kenar yumusatmayi ultra yap digerlerini orta yap yeterli. Ben bi sorun göremedim açıkçası.

Oynadığınız çözünürlük nedir?
1728x1080 kullandığım çözünürlük fakat 1920x1080 e aldım ve termal macun sürdüm şuan biraz daha iyi
Hocam boot camp e inmişsin orada CPU kullaniminin artip FPS düşmesi çok normal. Öyle bi kartla düşük ayarda oynamana gerek yok. Doku ve kenar yumusatmayi ultra yap digerlerini orta yap yeterli. Ben bi sorun göremedim açıkçası.
bootcampa inmemin sebebi darboğaz en fazla ne kadar olabilir onu görmek onun dışında doku ve kenar yumuşatmayı ultra yapıcam
RAM kaynaklı olabilir.
evet bende öyle düşünüyorum inşallah çok fazla masrafa girmem.

1920X1080'den aşağı pek düşmemeye bak. Çünkü çözünürlük düşünce işlemciye çok yük bineceği için ani FPS düşüşleri normal.

Sistemim:
  • i5 6500 stok fan
  • GTX 1060 6 GB
  • 8 GB 2133MHz RAM tek modul
  • MSI B150A Gaming Pro anakart
  • Highpower 750 watt PSU
1060'dan önce Sapphire R9 380X kullanıyordum ve sistemimi 1060'a yükselttim
fakat PUBG'de CPU kullanımı %90 iken GPU kullanımı ise %45-50, bazen 60 oluyor. CPU sıcaklık değeri ise 75-80 ultra düşük fark etmiyor. FPS'ler aynı sadece ultrada GPU kullanımı artıyor. GTA'da ise işlemci kullanımı yine %90, GPU kullanımı %70'lerde. Apex Legends, Witcher 3 gibi oyunlarda sıkıntı yok fakat RAM'imin tek modül 8 GB olması olabilir mi bilmiyorum. İşlemcimin yetersiz kalması da bir alternatif fakat çoğu forumlarda i5 6500 gayet yeterli yazıyor, bazı forumlarda 8 GB yetersiz kalıyor.
Anlayamadım yardımcı olursanız çok sevinirim.

PUBG'de değerler:

Eki Görüntüle 368469
Nerdeyse aynı sisteme sahibiz bendeki tek fark 16 GB ram'e sahibim benimde PUBG oyununda işlemci kullanımım %100'e dayanıyor. İşlemci idare ediyor fakat gayet yeterli değil. Drop yemiyorum 60 FPS altı bir değer almıyorum ultra ayarlarda oynuyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı