i5 6500 Sistem Oyunlarda Takıma Sorunu

kadir ipek

Hectopat
Daha fazla  
GPU: MSI GTX 960 2 GB
CPU: i5-6500
Anakart: MSI H170a Gaming Pro
RAM: 8 GB DDR4 Kingston Fury
Windows 10
Nvidia denetim masası ayarları performansa ayarlı
Ekran kartı sürücüsü güncel. Windows güncellemeleri güncel. CSGO ve ETS oynarken takılmalar oluyor. Neden böyle bir sorunla karşılaşıyorum ve nasıl çözebilirim?

MSI afterburner ile oyun için değerleri paylaşın.
Gözüme çarpan gpu kullanımı düştüğünde takılmalar oluyor. Gpu kullanımı sabit iken bir sıkıntı yok. Bu düşüş neden oluyo olabilir?

Dosya Ekleri

• resim1.jpg
    resim1.jpg
    257,9 KB · Görüntüleme: 106
  • resim2.jpg
    resim2.jpg
    257,8 KB · Görüntüleme: 111
  • resim3.jpg
    resim3.jpg
    292 KB · Görüntüleme: 111
  • resim4.jpg
    resim4.jpg
    294,3 KB · Görüntüleme: 102
Windows 10
Ekran kartı sürücüsü güncel. Windows güncellemeleri güncel. CSGO ve ETS oynarken takılmalar oluyor. Neden böyle bir sorunla karşılaşıyorum ve nasıl çözebilirim?
Herşey gayet yeterli göründü gözüme ki zaten öyle zaten. Geriye bence tek neden kalıyor, depolama birimleri. Belki yeterli alanı bırakmamış olabilir, Windows ile oyunları tek HDD e yüklediğin için olabilir, işletim sisteminin SSD de olmaması büyük etken. Tabi belki arkada çalışan bir program ya da virüs de bunu yapıyor olabilir.

Herşey gayet yeterli göründü gözüme ki zaten öyle zaten. Geriye bence tek neden kalıyor, depolama birimleri. Belki yeterli alanı bırakmamış olabilir, Windows ile oyunları tek HDD e yüklediğin için olabilir, işletim sisteminin SSD de olmaması büyük etken. Tabi belki arkada çalışan bir program ya da virüs de bunu yapıyor olabilir.
Windows ssd üzerinde ve csgo dışındaki tüm oyunlar harddiskde o yüzden oralarda sıkıntı olduğunu pek zannetmiyorum . Ayrıyetten birçok defa format attım bilgisayarda virüs olduğunu zannetmiyorum.
@Recep Baltaş @Asım Demir

Son düzenleme:
Windows 10
Başka CS-GO ETS haricinde diğer oyunlarda oluyor mu birde PSU modelinizi yazar mısınız ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı