Çözüldü i5 6500 sistem termal macun değişikliği sonrası çift kanal RAM takınca açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

eminkahvecii

Hectopat
RAM
2x8 2133MHz G.Skill RAM
SSD veya HDD modeli
120GB Kingston SSD - 2TB WD Harddisk
Ekran kartı
MSI ARMOR RX 580
Anakart
MSI h110M PRO VS
İşlemci
İntel i5 6500
Arkadaşlar merhaba,

Bugün bilgisayarımın termal macununu değiştirdim, değiştirirken rahat işlem yapmak için RAM'leri söktüm ve yeniden taktım. Ancak şimdi 2x8 RAM'larimi takınca bilgisayar açılmıyor. Tek RAM olarak açılıyor ama çift kanal yapınca açılmıyor. Yardımcı olabilir misiniz?

BIOS pilini çıkardım 10-15dk bekledim ama yine de işe yaramadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba,

Bugün bilgisayarımın termal macununu değiştirdim, değiştirirken rahat işlem yapmak için RAM'leri söktüm ve yeniden taktım. Ancak şimdi 2x8 RAM'larimi takınca bilgisayar açılmıyor. Tek RAM olarak açılıyor ama çift kanal yapınca açılmıyor. Yardımcı olabilir misiniz?

BIOS pilini çıkardım 10-15dk bekledim ama yine de işe yaramadı.

Hocam farklı kombinasyonlar deneyerek çalıştırın. Mesela 1. RAM'i ilk slota takın ve deneyin sonra ikinci RAM'i deneyin.

Eğer iki RAM'de çalışır durumdaysaRAM'leri aynı anda farklı slotlara takarak deneyin.

Hocam farklı kombinasyonlar deneyerek çalıştırın. Mesela 1. RAM'i ilk slota takın ve deneyin sonra ikinci RAM'i deneyin.

Eğer iki RAM'de çalışır durumdaysaram'leri aynı anda farklı slotlara takarak deneyin.

Hocam denedim ama ilginç bir şekilde olmuyor. 2 kanal var zaten RAM'leri tek tek iki kanalda da denedim çalışıyor ama ikisini birden taktığımda açılmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı