I5-6500 stok fanı render için yeterli olur mu ?

dogukan.ayd

Hectopat
Daha fazla  
i5-6500, GTX 1060 ve MSI B150 M3 sistem toplayacağım, oyun ve render için kullanacağım. Oyunda stok fan yeterli olur diye duydum ancak render için yeterli olur mu bilemem. Render, az olarak C4D, Adobe After Effect'te ağırlı olarak Sony Vegas'ta kullanılacak. Stok Soğutucu yeterli midir? Değil ise sıvı soğutma mı yoksa hava soğutma mı tercih etmeliyim ?

Anakart ve işlemci darboğazı diye birşey yok. Eğer işlemciye OC işlemci yapılacaksa Anakart daha üst model alınmalı. Anakartınız da iyi bir anakart. Sıkıntı çıkarmaz. Zaten OC işlemi de yapmayacaksınız.

Yok OC yapmayı düşünmüyorum bir kaç yerde öyle okudum da ondan sorayım dedim. Stok da sorun yapmaz değil mi render da ? Çünkü çok bütcem yokta.

Ses sorun olcağını düşünmüyorum pek yani alıştım laptop' um dan çok ses çıkaramaz herhalde :) Zaten masamda uzakda duracak alan var baya.

Bir de kaç derece den sonrası sorun olur benim için acaba ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı