İ5 6500 Sürekli Yüksek Frekansta Çalışıyor

ÇılgınJoe

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar işlemcim sistem boştayken 3.5 GHz civarlarında çalışıyor anormal bir durum değil mi bu 2500 TL oyun bilgisayarı testini izlediğimde 0.8 GHz'de çalışıyor bende ise işlemcinin normal hızının da üstünde sistem boştayken 3.5 GHz civarlarında çalışıyor, işlemcide sıkıntı var mı yoksa normal bir durum mu? Ara sıra oyunlarda HDD kullanımı da %100'e vuruyor ve sistem donakalıyor bu durumlar cidden sinirimi bozmaya başladı. HDD testini de yaptım HD Tune programından fakat sağlıklı gözüküyor. İşlemcimde problem mi var sürekli böyle değil. Dün normal hızında çalışıyordu bugün yarım saat GTA 5 oynadım çıktım sistemi yeniden başlatmama rağmen hız 3.4 GHZ'de kaldı. Lütfen yardım edin.

gsdg.jpg

@Yusuf Ensar Ertan

Arkada çalışan bir şeyler var gibi, işlemci sürekli kullanımda. Görev yöneticisinden "İşlemler" kısmından görüntü paylaş.
Ayrıca güç seçeneklerinden "dengeli" moda al.

Arkada çalışan bir şeyler var gibi, işlemci sürekli kullanımda. Görev yöneticisinden "İşlemler" kısmından görüntü paylaş.
Ayrıca güç seçeneklerinden "dengeli" moda al.
Hocam öncelikle cevabınız için çok teşekkürler dediğinizi denedim fakat yüksek performans'tan dengeli'ye geçmedi bende internet'ten bulduğum bir kodu ''powercfg -RestoreDefaultSchemes'' CMD'ye girdim sorun çözüldü fakat PC'yi yeniden başlatınca tekrar aynısı oldu yüksek performans'tan dengeli moda geçemiyorum nasıl geçebilirim.Ne kadar tıkladıysamda otomatik yüksek performansa geçiriyor kendini kod sayesinde dengeli'ye geçiyor fakat yeniden başlayınca bilgisayar tekrar aynısı oluyor format şartmı oyunları silip yüklemekten aşırı derecede bıktım.

Dosya Ekleri

• sfafaf.PNG
    sfafaf.PNG
    16,7 KB · Görüntüleme: 94
Windows+R tuşuna bas text ekranına "msconfig" yaz. Hizmetlere gel ve tüm Microsoft hizmetlerini gizle ye bas. Oradan gereksiz hizmetleri kapat. Ve Advanced SystemCare yükle ve turbo hızlandırmayı aç çok farkediyor.

Hocam nasıl olduğunu bilmiyorum ama an itibariyle dengeli moda geçebiliyorum ama bilgisayarı yeniden başlattım diyelim 5dk boyunca 3.5 GHZ civarlarında seyrediyor sonradan düşüyor fakat en ufak birşey de bile mesela chrome'u açtım diyelim ikona tıkladığım an işlemci hızı 3.5 GHZ'e fırlıyor ve tekrar düşüyor veya masaüstünü yeniliyorum 1.8 GHZ'e fırlıyor ne yapacağımı çözemedim garip bir durum gerçekten.
@Recep Baltaş

Hocam nasıl olduğunu bilmiyorum ama an itibariyle dengeli moda geçebiliyorum ama bilgisayarı yeniden başlattım diyelim 5dk boyunca 3.5 GHZ civarlarında seyrediyor sonradan düşüyor fakat en ufak birşey de bile mesela chrome'u açtım diyelim ikona tıkladığım an işlemci hızı 3.5 GHZ'e fırlıyor ve tekrar düşüyor veya masaüstünü yeniliyorum 1.8 GHZ'e fırlıyor ne yapacağımı çözemedim garip bir durum gerçekten.
@Recep Baltaş

Governor' un normal çalışıyor demek ki. Endişelenmene gerek yok.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı